Covid19 info: Objednávky odesíláme do 24h za přísného dodržování hygienických a bezpečnostních opatření.

Nápady na dárky pro vnuka a vnučku

Lámete si hlavu, jaký dárek by potěšil vašeho vnuka nebo vnučku? Trefit se dětem do vkusu někdy není snadné, ale my jsme pro vás vybrali tipy na dárky pro vnuky a vnučky podle věku i zájmů.

 darky-pro-vnuka-vnucku

Co :

 1. Dárky pro nejmenší 

     1.1 Dárek pro miminko 

     1.2. Dárek pro batole 

2. Dárky pro děti 3 roky až 6 let 

     2.1. Naše volba dárku pro vnuka 

     2.2 Naše volba dárku pro vnučku 

3. Dárky pro děti od 7 do 10 let 

     3.1 Náš tip na dárek pro vnuka 

     3.2. Náš tip na dárek pro vnučku 

4. Kam se obrátit pro radu? 

 

Vánoce u babičky a u dědy mají své specifické kouzlo. Děti se těší, až roztrhají balicí papíry a ochutnají babiččino vyhlášené cukroví. Vy se zase jistě nemůžete dočkat, až uvidíte jejich rozzářené obličeje a spokojenost nad novou hračkou. Vyberte vnukům a vnučkám dárky, se kterými je nadchnete. Někdy ale není snadné vybrat vánoční dárky pro děti. Proto přidáváme nějakou inspiraci od nás. 

Dárky pro nejmenší

Máte v rodině čerstvý přírůstek? To vám velmi gratulujeme! Vyberte ten správný vánoční dárek pro nejmenšího. Pro miminka, nebo batolata je důležité vybírat hračky podle jejich věku a schopností spíše než podle pohlaví.

Dárek pro miminko 

Pro miminka nemůžete udělat chybu s hrací dekou. Ta slouží dětem od několika měsíců věku až do 1 roku. Závěsné hračky a výrazné barvy zaujmou jejich pozornost a děti je budou se zaujetím pozorovat. Hrací deka je vhodný dárek, i pokud děti jednu už doma mají. Druhá může být cestovní, nebo může zůstat u vás doma a můžete ji využívat vždy, když budete vnuka nebo vnučku hlídat. 

Dárek pro batole 

Pro batolata ve věku 1 - 2 roky vyberte něco, co ještě neznají. Takové hračky je na první pohled zaujmou. Děti je budou objevovat a s každou novou hračkou zase o něco více rozvíjejí. Náš tip na dárek pro děti 1 - 2 roky jsou hračky do vany.  Pokud mají děti trochu obavy z vody a jsou v ní nesví, veselá hračka je rozptýlí a dá jim možnost zjistit, že jim ve vaně nehrozí žádné nebezpečí. A vodní živly takový drobný dárek pro děti vyloženě nadchne. 

  • Hračka do vany na tvoření bublin veselý krab – S veselým krabem bude koupání mnohem zábavnější. Krab se připne na stěnu vany a vypouští duhové bubliny. Můžete ji pořídit už nejmenším dětem, které budou během koupání bubliny sledovat, nebo starším dětem, které lumpačí ve vaně samy a hledají tam nějakou novou zábavu.

 

Dárky pro děti od 3 roku až 6 let 

Pokud váš vnuk nebo vnučka už chodí do školky, vyberte mu hračku z kategorie pro větší děti. Od 3 do 6 let už si děti zvládají hrát s náročnějšími hračkami, poznávají svět okolo sebe a učí se vše, co potřebují znát, než půjdou do školy. A jistě ocení i nějaké vědomosti od prarodičů. Také má takový capart už spoustu energie, a tak ocení nějakou hračku, se kterou bude moci lumpačit nebo dovádět ať už venku nebo uvnitř.

Naše volba dárku pro vnuka

Máte vnuka? A chcete mu pořídit něco opravdu speciálního? Elektrická autíčka jsou jednoznačně nejprodávanější hračkou posledních let. Jsou to vozítka, která vypadají jako reálné modely aut, nicméně jsou zmenšené tak, aby se do nich děti mohly posadit a projet. Autíčka fungují na baterie a děti je mohou ovládat samy, nebo je svezou rodiče pomocí dálkového ovládání. S takovým vozítkem mohou děti jezdit po městě, nebo třeba na procházku do přírody. Elektrická autíčka jsou pro děti bezpečná a nekonečně zábavná. Každý malý kluk by si přál mít svůj automobil stejně jako tatínek. Teď se mu to může splnit.

Náš tip na skvělé elektrické autíčko pro kluky od 3 do 6 let je Mercedes G63 AMG. Ten je výkonný pro cesty do parku i na štěrkovou cestu. Má pohodlné sedačky i odpružená EVA kola, a navíc dětem během jízdy může hrát jejich oblíbené písničky. 

 

Naše volba dárku pro vnučku

Malé princezny ve věku od 3 do 6 let, rády napodobují vše, co se kolem nich děje. Pozorují maminku i babičku při vaření a moc rády by byly jako ony. Darujte jim jejich vlastní dětskou kuchyňku, kde na všechno dosáhnou a budou se tam cítit jako královny. Dětská kuchyňka rozvíjí dětskou fantazii a představivost. Pomáhá slečnám s rozvojem jejich motoriky a orientace a také logického myšlení. A možná v nich zažehnete plamínek lásky pro vaření, který jim vydrží celý život.

Z výběru našich dětských kuchyněk doporučujeme růžovou dětskou kuchyňku se zvuky i tekoucí vodou. Ta zajistí, že ten zážitek z vaření bude téměř jako opravdový. V balení je mnoho doplňků, nádobí i umělých potravin.


Dárky pro děti od 7 do 10 let

A co pro školáka? Je váš vnuk nebo vnučka už ve věku 7–10 let? To můžete vybírat složitější hračky, nebo různé vzdělávací pomůcky, které jim pomohou s procvičování učiva ze školy. 

Náš tip na dárek pro vnuka

Každý kluk v tomto věku by si měl užít nějaká odpoledne nad autodráhou. V kategorii autodráhy najdete dráhy pro malé i velké. Pro starší kluky se hodí komplexnější sestavy nebo elektronické autodráhy. Velmi oblíbená je také kombinace autodráhy a vláčkodráhy. Tato sestava je navíc vysokorychlostní, takže si kluci mohou užít opravdové závody. 

 

Náš tip na dárek pro vnučku

Pro slečnu zkuste pořídit nějakou vzdělávací hračku. Dámy si první roky ve škole užívají a často se také dobře učí. A zábavná hračka, která jim nenásilnou formou učivo připomene, je bude bavit. Také si s ní mohou hrát doma na školu. Doporučujeme dřevěné vzdělávací stavebnice. Dřevěné hračky jsou velmi kvalitní a jsou dětem příjemné na dotek. Se stavebnicemi si vnučky procvičí čísla nebo matematiku.

 

Kam se obrátit pro radu? 

Pokud si s výběrem nebudete vědět, rady, neváhejte se na nás obrátit. Každý pracovní den nám můžete od 9 do 15 hodin volat na telefonní číslo 776 608 160 a my vám rádi poradíme.

Jestli hledáte více inspirace, podívejte se na další články v kategorii Blogujeme. Můžete se například inspirovat 5 nápady na skvělý vánoční dárek.

Pokud stále nevíte, čím svého vnuka nebo vnučku překvapit, poraďte se s jeho rodiči. Jistě budou vědět, jestli má jejich syn nebo dcera nějaká tajná přání. Hodně štěstí s výběrem.