Covid19 info: Objednávky odesíláme do 24h za přísného dodržování hygienických a bezpečnostních opatření.

Jakou vybrat autodráhu

Rychlé vozy mají své kouzlo. Řidiči a majitelé vozů jsou na své miláčky náležitě hrdí a někteří svá auta i pojmenují, jako by byla živá a byla členem rodiny. Ale i kdybychom nešli až tak daleko, auto je prostě fenomén. Kromě toho, že vás dopraví z bodu A do B, tak je pro vás krásné a jedinečné. Dodává pocit moci.

Už malí kluci si na řidiče často hrají a svou soupeřivost demonstrují často právě formou automobilových závodů. V zápalu hry se automobilem může stát cokoli, pokud zrovna není žádné autíčko po ruce – kartáč na boty, pantofel, banán… Někdy dětem stačí jen běhat a vydávat zvuky jako při automobilové honičce v akčním filmu.

Autodráhy jsou proto velmi oblíbené. Zejména právě u chlapců. Při výběru a koupi autodráhy byste ale měli pár věcí znát, abyste se mohli správně rozhodnout. Nejdůležitějším kritériem bude věk dítěte. Pak se také musíte rozhodnout, jestli chcete autíčka na dálkové ovládání.

Autodráha podle věku

Pro menší děti okolo 3 let se výborně hodí autodráhy, které jsou spíš „civilní“ než závodní. Hra bude spočívat spíše ve fantazii a příběhu než ve výhře nad soupeřem. Skvělá bude kombinace garáže a dráhy pro auta. Například tematicky zaměřená Autodráha hasiči.

autodraha-hasici

Máte-li ději ještě menší, asi náročnější hry neocení. Pro děti od 18 měsíců se spíš hodí velmi jednoduchá dvoupodlažní parkovací garáž s auty a doplňky. Je přeci jen o něco robustnější, aby vydržela mnohdy hrubé zacházení dětí, které teprve zkoumají svět okolo sebe, a mnohdy mlátí jednou hračkou do jiné, aby zjistili, co se stane. To ale patří ke zdravému vývoji dítěte, a období rozbíjení hraček je přirozený vývojový krok.

To naopak autodráha Rail Racing například, je určena už pro náročnější děti. Zábavu si užijí už při sestavování celé autodráhy. Je určena pro starší chlapce a obsahuje 10 vozidel a spoustu doplňků.

autodraha-rail-racing

Autodráha podle ovládání

V případě autodráhy jde buď o normální interaktivní hračky, nebo o elektrickou autodráhu. Každé řešení má něco do sebe. Zatímco autodráhy bez elektrických prvků nechávají svobodu k uplatnění fantazie, elektrické autodráhy mají jasný cíl – zvítězit v závodě. Fantazie zde poněkud ustupuje soutěživosti, adrenalinu a dobrodružství.

Prozatím jsme se zabývali hračkami bez elektrických prvků. Teď jsou tedy na řadě elektrické závodní dráhy. Ty nejjednodušší představují prostý ovál se dvěma dráhami na elektrické autíčko, a to je vše. Pro začátek to může stačit, ale děti brzy zjistí, že jsou dost omezeny v kreativitě. po delší době je pro ně hra celkem jednotvárná. Výhodou je ovšem nízká cena, takže pro otestování zájmu vašeho klučiny je to dobrý začátek.

autodraha-jednoducha

Nicméně tím pravým zážitkem z jízdy jsou teprve takové autodráhy, které mají složitější tvar dráhy. Tam už jsou zatáčky v různých úhlech, křížení drah obou autíček, nebo dokonce smyčky pro loping, kdy jedou auta chvílemi kolami vzhůru. To je pak ten pravý adrenalin.

Takové autodráhy od řidičů vyžadují více než jen držet stisknuté tlačítko ovladače. Je zapotřebí ubírat před zatáčkou, a naopak přidávat před smyčkou, aby auto neopustilo závodní dráhu.

Některé dráhy pro lepší efekt dokonce svítí. Například u nás najdete autodráhu se světelnou smyčkou. Ta má dokonce dva rychlostní režimy: pomalý a rychlý. Po složení dráhy zabere plochu 150 x 80 cm a délka jednoho kola je dokonce 6 metrů! Autodráha pro opravdové závodníky.

autodraha-osvetlena

Ať už tedy máte jakkoli starého chlapce, na našem e-shopu mu autodráhu jistě vyberete. A mimochodem – autodráhy dělají chlapce i z tatínků, takže není nic divného, když dítě jde spát, ale autodráha se ještě nerozloží. Tatínek přece musí zkontrolovat, jestli všechno správně funguje že?