Tipy na dárky a oslavy Valentýna v roce 2021

Srdce, přání a květiny brzy ovládnou všechno okolo nás. Blíží se svatý Valentýn, den všech zamilovaných. Nezapomeňte v tento den obdarovat svou milou nebo milého. A připomeňte si společně, jak je důležité že jste tu pro sebe v téhle náročné době. Aby se vám slavnostní den snadno plánoval, přečtěte si tipy na dárky k Valentýnu, nápady na oslavu nebo valentýnská přání. 

svatý valentýn dárek

 OBSAH: 

1. Kdy je Valentýn? A proč jej slavíme? 

2. Ke dni svatého Valentýna patří i zvyky a tradice 

3. Co dát jako dárek na Valentýna? 

4. Nezapomeňte na přání k Valentýnu 

5. Jak Valentýna oslavit? Nápady na valentýnské rande i v době covidové 

6. Každý den je ten pravý pro to dělat radost 

 

 Kdy je Valentýn a proč jej slavíme?

Zamilovaný svátek Valentýn slavíme 14. února. Letos tedy vyjde na neděli. Připomínáme si tak nejen lásku, ale také smrt světce svatého Valentýna. Ten žil ve 3. století v Římě. 

Je opředen několika legendami. Ta nejznámější z nich je, že tajně a přes zákaz oddával snoubence a za to byl poté popraven. Jiné historky vyprávějí, že dokázal zázračně léčit, nebo že se podělil o svůj kabát se zmrzlým pocestným, který se mu poté zjevil jako sám Ježíš Kristus. 

V každém případě to byl významný duchovní, který nám až do dnešní doby připomíná lásku. A ačkoliv je den svatého Valentýna často označován jako americký svátek, vznikl v Evropě

Oslavy se v průběhu let značně lišily. Dříve se například tradovalo, že se dívka provdá za toho chlapce, kterého spatří na den sv. Valentýna jako prvního. Hoši tedy brzy vstávali a snažili se svou milovanou obdarovat květinami co nejdříve. Ve starověkém Římě se zase do urny lásky házely lístečky se jmény žen a muži si z ní tahali jméno své budoucí vyvolené. 

 

Ke dni svatého Valentýna patří i zvyky a tradice sv valentýn

Nejdůležitější součástí oslav tohoto svátku je trávení času s drahou polovičkou. Zamilované páry se vydávají na romantické večeře, muži utrácejí v květinářství nebo za bonboniéry. Češi za tento svátek utratí průměrně 1300 Kč. 

Darování kytic vzniklo už v dobách svatého Valentýna. Říká se, že mladé páry obdarovával kyticí z biskupské zahrady. Nejoblíbenější květiny pro tento den jsou dnes rudé růže.

Další specifickou tradicí je posílání přáníček, tzv. Valentýnek. Vyjadřuje se jejich pomocí láska a náklonnost. Buď se jimi obdarovávají páry, nebo Valentýna mohou využít tajní ctitelé pro odhalení svých citů. Někdy jsou valentýnské dopisy anonymní. 

Ve velkých městech se zamilované páry vydávají na mosty a připínají na ně své zámečky lásky.  

 

Co dát jako dárek na Valentýna? 

Jaký bude ten nejlepší dárek k Valentýnu? Každá žena si už jako malá holka přeje dostat velkého plyšového medvěda a puget růží. Co takhle to spojit a splnit hned dva sny? Plyšoví medvědi z růží jsou velkým hitem letošního Valentýna a navíc vám neuvadnou. Sametové růže vypadají skvěle po mnoho let. Prohlédněte si je u nás v e-shopu, nyní na ně máme exkluzivní slevy. 

 

Pokud hledáte dárek, který opravdu řekne, jak velká a silná je vaše láska, kupte své přítelkyni obrovského plyšového medvěda. Když darujete mohutné plyšové obětí, to se teprve blýsknete. Velcí medvědi jsou ikonické symboly Valentýna a jistě si každá žena tajně přeje, aby jeden takový zazvonil na její dveře. Kromě toho můžete také plyšové medvědy darovat i jako dárek dětem k Valentýnu. Ukažte jim, že se na ně s láskou nezapomíná. 

Plyšové medvědy různých velikostí i barev najdete u nás v e-shopu. A ten největší má až 350 cm. Vyberte si plyšového medvěda pro vaše velké romantické gesto. 

Další velmi oblíbené dárky, jsou ty sladké. Ty potěší každého a rovnou vám zpestří večer. Vyberte jako dárek na Valentýna nějakou speciálně zabalenou bonboniéru

Pokud  byste rádi překvapili partnera nebo partnerku něčím originálním, zkuste mu vytvořit vaši vlastní křížovku spojenou s událostmi vašeho vztahu. Existuje na to několik internetových aplikací. Můžete si ji pak během oslavy společně vyluštit. 

Nezapomeňte na přání k Valentýnu 

K Valentýnskému dárku patří také originální přání. Dejte si záležet, aby vaše přání říkalo, jak moc vám na dané osobě záleží. Přidejte k němu ručně psaný text, báseň nebo třeba několik společných fotografií. Pokud jste nadšení do kreativnější činnosti, zkuste do přáníčka něco nakreslit. Partner nebo partnerka jistě ocení snahu a nebude tolik záležet na tom, zda je to jako od Picasa nebo spíše od dětí. 

Inspiraci na texty pro valentýnské přání můžete najít online a přidat k již vytvořeným básničkám svůj rukopis a podpis. 

Trocha inspirace na text valentýnského přání: 

  • V našem vztahu pohoda, tak zněla naše dohoda, a že jsme to dodrželi, já Ti k svátku tímto přeji. Ať nám to dlouho vydrží, sliby ať se vždy dodrží.
  • Jsi ten, kdo se umí krásně smát, ten, kdo se umí ze života radovat, ten, kdo umí mít něžně rád, a ten, s kým se není čeho bát. 
  • “Láska je jedna duše přebývající ve dvou tělech.” Aristoteles 
  • “Láska není hledáním osoby, se kterou budeme žít. Láska je hledáním osoby, bez které nemůžeme být už ani jeden den.” Rafael Ortiz 

Jak Valentýna oslavit? Nápady na valentýnské rande i v době covidové 

Možná se ptáte, jak sv Valentýn oslavit? A ovlivní jej nějak pandemie koronaviru? Pokud žijete s partnerkou nebo partnerem ve společné domácnosti, zkuste letos přenést romantickou večeři na váš stůl. Slavnostně prostřete, nešetřete na víně pro tento den a připravte si vaše oblíbené jídlo. Nebo si jej objednejte z nějaké perfektní restaurace a zároveň tím podpořte váš oblíbený podnik. 

svatý valentýn

Pokud chcete v tento den podniknout více dobrodružství, vydejte se společně na výlet do přírody. Vezměte svou přítelkyni nebo přítele na nějakou krásnou vyhlídku a užijte si stále ještě studenou krajinu v objetí. 

Oblíbeným valentýnským zážitkem je párová masáž. I tu si můžete dopřát doma. Staňte se maséry sami a věnujte si čas navzájem. 

Pokud byste si přáli vzít vaši milou nebo milého někam za kulturou a nemůžete, co takhle podívat se na divadelní představení, nebo koncert oblíbené kapely doma v televizi. Navíc se u toho můžete zachumlat pod deku třeba i s novým právě darovaným plyšovým medvědem. 

Každý den je ten pravý pro to udělat radost 

A pokud není oslava svatého Valentýna nic pro vás, nezapomeňte, že se ani nenadějete a bude tu první máj, lásky čas. A koneckonců, každý den může být ten pravý pro to udělat radost a dát dárek své milované polovičce. Tak promyslete zamilované dárky a hlavně nezapomeňte svým nejmilejším říci, jak moc vám na nich záleží. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení