5 tipů na úžasný vánoční dárek

A už je to tu! Po roce Vánoce, Vánoce … ano, přicházejí. A s nimi se opět všichni ptáme – jaký vánoční dárek bych měl komu pořídit? Jste na e-shopu s hračkami, takže s dárkem pro dospělé vám moc neporadíme, ale dárky pro děti, v tom jsme ti nejpovolanější.

top-view-child-holding-a-christmas-gift-in-bed

OBSAH: 

1. Dětské elektrické auto Audi R8

2. Dětské kuchyňky 

3. Stavebnice Technic 

4. Domeček pro panenky 

5. Houpací kůň 

6. Užijte si výběr dárků pro děti na Vánoce 

 

 

Připravili jsme si tedy 5 tipů na dárky pro nejmenší, ale i větší děti. Vánoční dárky pro děti – pro dívky i pro chlapce různého věku.

 1. Dětské elektrické auto Audi R8 

  Naprosto úžasný dárek pro malé řidiče. Vhodný pro děti již od 3 let. Díky dálkovému ovládání máte plnou kontrolu nad pohybem dětského auta, a přitom dítě má pocit, že řídí vlastní vůz. A když je tím vozem navíc prestižní značka Audi R8, je hra na řidiče ještě blíž ke skutečnosti.

  Vůz je v modrém provedení, takže je to vhodný dárek pro chlapce, ale pokud v hrudi vaší dcery bije srdce motoristy, vyberete si u nás i elektrické autíčko v dívčích barvách a provedení.

  Všechna elektrická auta z naší nabídky jsou naprosto bezpečná díky bezpečnostním prvkům uvnitř. Audi R8 je vybaveno sedačkou z kůže a dalšími doplňky, jako je klakson, bezpečnostní pásy, dálkové ovládání, světla a osvětlená přístrojová deska. Ve vybavení je dokonce autorádio s možností napojení na MP3 přehrávač.

 2. Dětské kuchyňky

  Teď zase vánoční dárek pro holky. Dětská kuchyňka je důležitým prvkem pro zdravý vývoj dětí. Umět si připravit vlastní jídlo je základem samostatného života. Rozumné maminky proto své děti nevykazují z kuchyně při vaření, ale zaměstnají je.

  Pro děti je vaření vynikající hra, při které se ale přirozeně učí. Čemu?

  • plánování práce – u vaření je potřeba vědět, co je potřeba udělat nejdřív a jaký je postup
  • matematice a fyzice – vážení, měření a počítání je nedílnou součástí vaření
  • spolupráci – často spolu vaří několik lidí
  • společenskému chování – stolování také patří k základnímu vybavení člověka
  • ochotě dělit se – přeci jen nevaříme výhradně sami pro sebe
  • pořádku – nikdo to po tobě neuklidí

  Je toho jistě mnohem víc, co se dítě může naučit s dětskou kuchyňkou, a je to pro něj skvělá zábava. Skvělá a oblíbená je například Dětská kuchyňka se zvuky a tekoucí vodou. 

 3. Stavebnice Technic 

  A jsme zase u vánočního dárku pro kluky. Stavebnice jsou vynikající hračkou pro cvičení jemné motoriky, prostorové představivosti a logiky.

  Stavebnice CADA Technic jsou navíc skvělé v tom, že jejich dílky pasují do dílků LEGO. Pokud tedy máte nějaké starší kostičky této jistě nejznámější stavebnice, může je vaše dítě použít a rozšířit tak možnosti toho, co lze postavit.

  Se stavebnicí CADA Technic získáte pro své dítě hned dvojí typ zábavy. Nejprve dobrodružství při stavbě modelu auta, lodě, vrtulníku či motorky. A následně samotnou hru s postaveným modelem.

  Některé stavebnice CADA Technic jsou vlastně RC modely s dálkovým ovládáním, což dává hře s nimi ještě další akční rozměr.

  Stavebnice vynikají kvalitním zpracováním, pevností složených modelů a samozřejmě i mnohem nižší cenou, než za jakou lze pořídit odpovídající model stavebnice LEGO. 

 4. Domeček pro panenky 

  Opět něco pro dívky – domečky pro panenky. Říká se, že zatímco chlapci se musí otcem naučit být, dívky se maminkami už rodí. Je v tom něco přirozeného, že když dáte malé holčičce do ruky klacík, zabalí ho, přikryje, nebo vezme do náruče a začne ho houpat jako miminko. Kluci naproti tomu mají z každého klacku hned samopal a začnou pálit po nepříteli.

  Každá holčička tedy jistě nějakou panenku má. A k tomu patří i pořádný domeček pro panenky. Stačí i malý, kam se vlastně nevejde žádná větší panenka, ale jen figurka. Ale v nabídce jsou samozřejmě i takové domečky pro panenky, ve kterém se i velké panenky mohou „cítit“ jako doma.

  Takový kvalitní dřevěný domeček pro panenky vydrží v dětském pokojíku vaší dcery i roky a poskytne jí i jejím kamarádkám spoustu zábavy. Může být vybaven množstvím doplňků jako nábytek, koberce, bytové doplňky, dokonce může mít lampičky a lustry, co svítí a na zahradě gril a bazén.

 5. Houpací kůň 

  Ať jsme spravedliví, tak poslední dnešní tip na vánoční dárek je vhodný pro kluky i pro holky. Houpací koně jsou věčnou a vděčnou klasikou. Burcují dětskou představivost opravdu mocným způsobem. Je snadné se stát kovbojem, členem bandy pistolníků, rytířem či princeznou na koni, cirkusovou krasojezdkyní… Stačí mít pořádného koně.

  Mimochodem houpání, samotný ten pohyb, je pro děti a jejich zdravý vývoj opět velmi důležité. Houpání zepředu dozadu podle odborníků zvyšuje inteligenci a pomáhá v soustředění. Houpáním se děti nejen zbaví přebytečné energie, ale hlavně se učí udržet rovnováhu, koordinovat pohyby a zároveň musí zpevnit celé tělo, čímž si trénují svaly a klouby.

  Z našich houpacích koníků vybíráme krásného hnědáka:

Užijte si výběr dárků pro děti na Vánoce 

Při výběru dárků určitě myslete ne na dárek samotný, ale hlavně na toho, koho chcete obdarovat. Co má rád? Co by ho potěšilo? Jak mu ukáže váš dárek, že ho máte rádi a záleží vám na něm?

Představili jsme vám jen několik málo hraček pro děti. Chcete-li se porozhlédnou po naší nabídce sami, určitě nevynechejte naše hračky ve slevě. Najdete mezi nimi hračky se slevou i více než 50%.

Přejeme šťastnou ruku při výběru vánočního dárku pro vaše děti a spoustu radosti.

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.