Dětský mikrofon s nahráváním a dětské karaoke

Také přemýšlíte, zda to dětské karaoke, nebo alespoň dětský mikrofon s nahráváním a několika melodiemi svému dítěti pořídit? Nejsou to vyhozené peníze? Třeba se ani zpívat ani hrát nenaučí! I kdyby z vašeho dítěte žádný další Freddie Mercury nevyrostl, rádi bychom vám ukázali, proč je dobré mu pořídit nějaký dětský mikrofon. Pro děti je prostě důležité naučit se hudbu vnímat.

detsky mikrofon a karaoke

Obsah: 

1. Dětské karaoke pro ty nejmenší 

2. Dětské mikrofony pro starší děti 

3. Profesionální karaoke přístroj 

4. Děti a hudba 

 

Hudba nás provází od útlého věku. Je prokázáno, že už nenarozené dítě hudbu vnímá a reaguje na ni. To proto by maminky svým dětem měly zpívat ještě když je nosí v bříšku. A samozřejmě, že otcové také.

Pravděpodobně jste už viděli, jak obyčejná vařečka sloužila jako dětský mikrofon, jak se dítě houpalo na vysoké židli, když hrálo rádio, nebo jak se i batolata pohybují po koberci blíž k televizi během udílení cen Grammy. Děti milují hudbu. A ještě to upřesním – milují zvuky. A není divu hudba pomáhá snižovat stres, podporuje relaxaci, zlepšuje paměťové funkce a vyvolává šťastné emoce. Lidé jsou přitahováni k hudbě a užít si ji může i nejmladší dítě.

Už v útlém věku se učí hudbu poslouchat, a také tvořit. Měli bychom pochopit, že to třískání do hrnců, bouchání dvířky od linky, nebo otravná melodie o starém McDonaldovi, co měl tu farmu, jsou pro dítě opravdovou muzikou.

Proto už nejmenší děti milují hračky, co vydávají zvuky. Někteří dospělí (a zejména tatínkové) mohou mít pak nervy na pochodu a rychle vyndávají baterky, ale zkuste to vydržet. Odměnou vám bude spokojené, vyrovnané, šťastné dítě.

Dětské karaoke pro ty nejmenší

Těm opravdu malým dětem asi postačí cokoli, co se hýbe a vydává nějaké zvuky. Ale jakmile už se batolí a poznávají svět, bude dobré jim pořídit například různé interaktivní hračky, které vydávají zvuky.Skvělá jsou různá jednoduchá piána, nebo kostky s tlačítky, které hrají. 

Hudební hračky pro nejmenší jsou vhodné pro děti už od 6 měsíců. Mají živé barvy, které jsou pro oči příjemné. 

Dětské mikrofony pro starší děti

Jak děti stárnou, přestane jim stačit zmáčknout knoflík a vyslechnout si nahraný zvuk. Chtějí více interakce. A tady je na čase pořídit dětský mikrofon s karaoke. Nepředstavují žádnou závratnou investici, a přitom slibují spoustu zábavy. Dokonce ve dvou, pokud pořídíte sadu dvou mikrofonů. I levné mikrofony s karaoke obsahují až 10 různých melodií a další zvukové efekty, jako třeba nadšený potlesk fanoušků.

Karaoke mikrofon pro děti existuje jak ve verzi do ruky, tak i na stojanu. Stojany bývají navíc výškově nastavitelné, takže rostou s dětmi.

Na našem e-shopu najdete hodně zajímavý dětský karaoke mikrofon s nahráváním, světly a držákem na chytrý telefon. Melodie, na které děti zpívají tak mohou pocházet z telefonu a zábava tak není omezena počtem melodií, nahraných v karaoke přístroji.

Profesionální karaoke přístroje

Na našem e-shopu najdete hlavně dětské hračky. Elektroniku jako takovou tu nehledejte. Čili ani karaoke, které by mohl používat třeba teenager, nebo snad profesionál na nějakém teambuildingu. Nicméně často to bývá tak, že i profesionální hudebník začínal s dětským mikrofonem v ruce.

Nicméně, skvělý pomocník na cestě k hudbě může být třeba elektrický keyboard. Přihlaste starší hudebníky na hodiny piana, nebo je nechte objevovat svět muziky samostatně. Keyboard je skvělý v tom, že jej můžete snadno transportovat, nepotřebujete na něj v dětském pokojíčku tolik místa a každý hudebník se na něm snadno naučí i hudební teorii. Navíc je programovatelný do mnoha módů a tak může znít jako několik hudebních nástrojů najednou. 

Děti a hudba

Dnešní svět je naplněn hudbou mnohem víc a intenzivněji, něž tomu byli i jen před několika desítkami let. Hudba je všudypřítomná. Dokážete si ještě vzpomenout, nebo ti mladší z vás představit si svět, kde nebylo v každém autě ani rádio, natož MP4 přehrávač, neexistovalo nic jako iPod, chytré telefony a další zařízení, ze kterých se v současnosti line muzika vlastně bez přerušení? A že by v samoobsluze, u pekaře či řezníka pouštěli melodie, jako je to teď v supermarketu?

Kdepak – dnes nelze hudbě vlastně nikam uniknout.

Děti by ale měly rozpoznávat dobrou muziku a vy jim k tomu můžete pomoci. Říkejte si s nimi básničky, zpívejte, tančete a nestyďte se ani na veřejnosti. Zkuste s nimi klidně složit vlastní písničku – to bude prima zábava. Jestli vám k tomu pomohou naše dětské mikrofony a karaoke pro děti, budeme moc rádi.

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.