Hračky na cesty, do vody i na zahradu. Prázdniny jsou tady

Nejoblíbenější dětská část roku je za dveřmi. S červencem přicházejí velké prázdniny, které děti tráví hlavně zábavou doma nebo různými výlety. Vyrážíte letos k moři, posíláte děti k babičce nebo si budete užívat kolem domu? Ať je to, jak chce, některé z těchto hraček by se mohly letos o prázdninách hodit. Můžete je dětem pořídit jako dárek za vysvědčení a zabijete dvě mouchy jednou ranou.

6887-min

Když zůstáváte doma

Pokud nebudete celé léto někde pryč, využijte krásného počasí a vyrazte s dětmi ven i doma. Když budou děti běhat po zahradě, nebo vyrazíte někam do parku, dostane se jim spousta pohybu, který potřebují. Jaké prázdninové hračky by se jim mohly hodit?

Odrážedla pro procházky s nejmenšími

Pokud doma ještě nemáte cyklistu, ale stejně byste rádi vyrazili někam a čerstvý vzduch, ideální volbou je odrážedlo. Děti na odrážedlech protáhnou svá malá tělíčka a zvládnou s vámi dlouhé procházky jako nic. Navíc trénují balanc, což jim pomůže, až se budou učit jezdit na kole. Když mají děti k dispozici vlastní odrážedlo, snadněji je povzbudíte k aktivitě a budou se na procházky více těšit.

3405_detske-odrazedlo-levi-modre

Kluci lukostřelci

Oblíbenou letní klučičí zábavou jsou hry s luky, šípy a kušemi. Pokud jste na větším prostoru, kde není mnoho ostatních lidí, snadno vytvoříte střeleckou arénu s terčem. Malí lučištníci mohou trénovat své dovednosti a vytvářet k tomu dlouhé příběhy. Budou dnes Robin Hood nebo statečný rytíř?

Holky opatrovatelky

Malé slečny rády vezmou na letní sluníčko i své panenky. Pořiďte jim na to ten správný kočárek. Pro procházky venku vybírejte kočárky s většími gumovými koly. Sportovní verze dětských kočárků se více hodí na procházky v přírodě, s retro hlubokými kočárky vyrazte spíše do města.

Když vyrážíte na dovolenou

Možná už se nemůžete dočkat své vytoužené dovolené. Možná vás čeká moře, možná hory, nebo nějaký delší okružní výlet. Pokud chcete balit hračky s sebou, je to vždy složité, protože přemýšlíte o každém cm v kufru. Hračky na dovolenou nesmí být zbytečnosti a zároveň by se měly vejít na co nejmenší prostor. I proto doporučujeme se inspirovat tímto seznamem věcí na dovolenou s dětmi.

Tip: Chcete vyrazit na dovolenou po naší vlasti, ale ještě nevíte kam? Nechte se inspirovat a prozkoumejte tipy na výlety v ČR.

4716-min

Zábava na dlouhé cestování

Obáváte se, jak děti zvládnou dlouhou cestu v autě, autobuse nebo letadle? Je dobré být na cesty připravený s nějakou atraktivní zábavou. Osvědčené jsou různé skladné společenské hry. Buď můžete hrát s dětmi společně, nebo děti mezi s sebou. Jako tip na hru pro dva máme dřevěné piškvorky. Pokud hledáte něco, s čím si budou děti hrát samostatně, zkuste hlavolamy. Velmi vděčnými hračkami na cestování jsou elektronické herní konzole. Na těch mohou děti střídat různé základní hry, a tak se zabaví na dlouho. V případě vyspělých herních konzolích na cesty, jako je například populární Nintendo Switch, lze navíc do zařízení nahrávat i další herní tituly. Můžete si také po cestě přečíst nějakou veselou knížku, nebo si ji pustit jako audio knihu.

 

piskvorky drevene

A pokud s sebou nechcete vézt nic, zkuste si zahrát bingo do auta. Vytvořte seznam 5 věcí, které můžete vidět po cestě, jako například dopravní značka, zelené auto, pes, bříza a sloup elektrického vedení. Každý v autě se poté musí rozhlížet kolem sebe a když vidí něco ze seznamu, oznámí to ostatním a získá bod. Kdo první uvidí všech 5 věcí, má celé bingo a vyhrál.

Hračky do vody

A hurá do vln nebo azurové modré vody bazénu. Pro radovánky ve vodě pořiďte hračky sobě i dětem. Nafukovací lehátko je osvědčená klasika. Můžete se s ním houpat na vlnách a opalovat se. Děti jej promění v pirátskou loď nebo ponorku. Běžné nafukovací lehátko můžete složit do kufru a váží cca 1 kg. Na pláží zazáříte, pokud sáhnete po lehátku neobvyklých tvarů. Nyní je v kurzu například veliký nafukovací plameňák. Některé takové hračky mají navíc i otvor kam si odložíte vychlazený nápoj.

 

Pokud nechcete vozit velké nafukovací hračky, zkuste trochu skladnější plážovou zábavu. Spoustu her vymyslíte s míčky, kterým se říká vodní bomby. Jsou to měkké barevné balonky různých tvarů, které nasávají vodu. Můžete si s nimi házet ve skupince, nebo pro ně nechat děti doplavat. Dalším tipem na vodní hračku je robotická rybka. Je to malý parťák, který ve vodě sám plave různými směry. Děti jej mohou následovat. Můžete ji tak použít i když se děti učí plavat jako motivaci. Nezapomeňte také na nestárnoucí zábavu s vodními pistolemi. 

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.