Přemýšlíte o tříkolce? Tyto 3 jste si oblíbili nejvíce

Tříkolka u vás doma nebude třetí kolo u vozu. Naopak. Tříkolky jsou čím dál oblíbenější. Je pro to hned několik důvodů. Jsou vhodné pro děti už 1 roku. Tříkolky s vodicí tyčí jsou něco mezi kolem a kočárkem. Pokud děti nechtějí sami šlapat, nebo to ještě nesvedou, můžete je tlačit jako v kočárku. Když vyrostou, nebo mají spoustu elánu, mohou převzít řízení samy a rukojeť se dá odmontovat.

Už od prvních krůčků si tedy zvykají na pohyb, který jim pomůže, když se budou učit na kole. Všechny tříkolky mají odmontovatelné nebo sklopné podnožky, které lze využít, pokud se dítě jen veze. Další velkou výhodou je úložný box, který má většina modelů. A také stříšky, které v létě brání vaše poklady před přímým sluncem. Další, co hraje tříkolkám do karet je cena. Pořídíte je už od 1000 Kč.

Až budete vybírat vhodnou tříkolku pro vás, můžete se inspirovat výběrem těchto 3 modelů. Jsou to tříkolky, které si objednáváte nejčastěji a na které dětské tříkolky jsou nejlepší recenze. Každá má jiné výhody, a tak mezi nimi třeba najdete i svého favorita.

Obsah: 

1. Tříkolky se zvířátky a zvukovými efekty 

2. Tříkolka PRO700 

3. Dětské tříkolky PRO300 


1.Tříkolky se zvířátky a zvukovými efekty 

Číslem jedna jsou pro vás barevné tříkolky se zvířátky. V nabídce najdete pandu, kačenku nebo slona. Prvním plusem těchto modelů je jejich hravost a veselé barvy. Například tříkolka s pandou je dostupná v modré i růžové variantě. Všechny tříkolky vydávají navíc různé zvuky, které děti na cestě zabaví.

2433_detska-trikolka-panda-se-zvukovymi-efekty-ruzova

Tato tříkolka se hodí už pro ty nejmenší děti. Mohou se v ní vozit od prvních krůčků. Je vhodná už od 1 roku. Všechny tříkolky mají nosnost 25 kg. Dokud děti nepřerostou přes tuto váhu, mohou si užívat jízdu. Většinou jsou tříkolky oblíbenou hračkou do 5 let. Později se děti už učí na vlastním kole.

Dalším benefitem této tříkolky je, že je velmi lehká. Celá váží jen 5,5 kg, což je oproti jiným modelům poloviční váha. Pokud ji tedy berete s sebou na nějaké pochůzky od města, nebo víte, že ji budete muset často vynášet do schodů, určitě její hmotnost oceníte. S tím se ale pojí to, že je o něco méně bytelná než větší a mohutnější tříkolky a hodí se spíše na městské vycházky než do náročného terénu.

Tyto tříkolky jsou navíc 2v1. Je možné je v pár vteřinách proměnit v houpačku. Když k ní připevníte speciální tyče, děti se mohou v tříkolce houpat.

2. Tříkolka PRO700 

Tříkolka PRO700 má jednu velkou výhodu a zvláštnost a to, že její madlo je možné obrátit na druhou stranu. Je to tedy opravdu tříkolka i kočárek v jednom.

3165

Tento typ tříkolky je vhodný spíše pro starší děti. Je pro ratolesti od 3 do 5 let. Pokud tedy doma máte už starší zlatíčko, tato tříkolka pro něj bude ta pravá.

Její konstrukce je opět velmi pevná. Díky tomu slibuje dlouhou životnost i spolehlivost v různých terénech.

3. Dětské tříkolky PRO300 

Poslední tříkolka je také pro starší děti. Bude vyhovovat špuntům od 3 do 6 let. A rozsvítí jejich dny svou veselou barvou. 

1769F86B-2035-4848-8DCB-0F1E764AEA8F

Tento typ kombinuje hravost tříkolek se zvířátky s pevností a stabilitou jiných modelů. Děti mají k dispozici zvonek a hoví si v pohodlné sedačce. Konstrukce tříkolky je z pevného kovu a kola z EVA pěny, která dobře pruží a zvládá náročný terén.

Všechny tříkolky procházejí před výrobou náročnému testování, abyste jim mohli své ratolesti bez obav svěřit. O tom vypovídá nejčastěji evropský certifikát bezpečnosti CE. S tříkolkou si poté můžete užít mnoho jarních a letních dnů naprosto bez obav.

 

TIP: Aby byl výběr tříkolky snadný, přečtěte si náš článek Nejlepší tipy, jak vybrat dětskou tříkolku.

 

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.