Jak vybrat elektrické autíčko

Každé dítě je nadšené, když se může vozit, či na něčem jezdit. V zimě je to jednoduché – když nejsou sáně či boby, stačí i igelitová taška a malý kopeček. Ale bez sněhu musí táta udělat „koně“, nebo poslouží kolo, koloběžka či tříkolka.

Dnes mají rodiče ale i další možnost – pořídit potomkovi elektrické autíčko. Tato elektrická vozítka jezdí sama a dítě je může řídit. Jak se ale nejlépe rozhodnout? Jaký zvolit typ? Co výdrž baterie? Jak to bude s cenou? Tyto a další otázky si můžete klást před tím, než si auto pořídíte. A s tím vám pomůže dnešní článek.

23874-4

Při koupi elektrického autíčka se ptejte:

Kolik let je mému dítěti?

Elektrická autíčka jsou překvapivě bezpečná. A to i díky tomu, že rodič může mít nad vozítkem kontrolu, takže není problém na dálku omezovat jeho maximální rychlost, případně ho sami ovládat. Takže jakmile dítě zvládne sedět a pochopí co se okolo něj děje, může si elektrické autíčko užívat. Některé modely jsou určeny pro děti od 1 roku a většina modelů je pro děti do 10 let.

Existují i modely pro starší děti. Ty nabízejí i větší rychlost a mají robustnější konstrukci a více místa.

Do jakého prostředí bude autíčko jezdit?

Pokud se budete pohybovat hlavně po městských ulicích, pak jsou vhodná elektrická autíčka, která imitují vozy známých výrobců jako BMW, Audi či Mercedes. Jestli vás ale čekají výlety do přírody, uvažujte spíše o čtyřkolce nebo nějaké verzi terénního vozítka.

Jak složité bude ovládání?

Tady je nutné vědět, že většina vozítek má ovládání velice jednoduché, aby je dítě zvládlo. Většinou v autíčku najdete jeden pedál pro ovládání rychlosti a jednu páčku, pomocí které lze změnit směr vpřed či vzad. Některé modely mají ještě doplňkové ovládací prvky, například světla, či klakson, ale to nepovažujeme za součást řízení.

Jsou autíčka jak pro kluky, tak pro holky?

Samozřejmě. Pokud chcete pro svou slečnu pořídit elektrické vozidlo, můžete si vybrat design v růžových barvách. I když některé dívky budou toužit spíše po sporťáku. Kluci zase ocení nějakého závoďáka, či Jeep.

Kolik mě to bude stát?

Nebojte – není to tolik. Ceny těch nejlevnějších modelů začínají na 3000 Kč, což je stejně, jako za pořádnou stavebnici. V této cenové hladině ale nečekejte žádnou exkluzivitu. Kvalita a výkon je sice dostačující, nicméně lepší parametry budou mít modely od 5000 Kč. Více než 10000 Kč zase nemá smysl utrácet. 

 Typy elektrických vozítek

 • elektrická autíčka
  Ta jsou vhodná i pro nejmenší děti. Některá mohou mít licenci od opravdových výrobců aut, takže dítě pak jezdí ve známé značce
 • elektrické motorky
  Mají horší stabilitu, i když některé dovolují přimontování pomocných koleček. Jsou proto určeny pro děti od 3 let
 • elektrické čtyřkolky
  jde vlastně o něco mezi motorkou a terénním vozem. Může jít opět o repliky opravdových čtyřkolek. Jsou vhodné do terénu a mívají silnější motory
 • užitkové vozy a traktory
  bagr na písek, nebo traktor s vlekem může mít pro některé děti větší kouzlo než moderní závoďák. Nevynikají sice rychlostí, ale nabízí větší interaktivitu při hře.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ elektrického vozítka, na našem eshopu najdete jen prověřené, bezpečné modely.