Covid19 info: Objednávky odesíláme do 24h za přísného dodržování hygienických a bezpečnostních opatření.

Jak vybrat elektrické auto pro děti

Nabídka dětských elektrických aut neustále roste. Už nemáte na výběr jen z pár značek, ale přidávají se terénní autíčka 4x4, retro vozy, nebo třeba náklaďáky pro děti. Jak se nejlépe rozhodnout, které elektrické auto koupit? Jaký zvolit typ? Co výdrž baterie? Kolik to bude stát?. A s odpověďmi vám pomůže dnešní článek.

Elektricke auticko pro deti mercedes gt cervene

OBSAH: 

1. Při koupi elektrického autíčka se ptejte 

      1.1. Kolik je mému dítěti let? 

      1.2 Do jakého prostředí bude autíčko jezdit? 

      1.3 Jsou autíčka jak pro kluky, tak pro holky? 

      1.4 Mohu koupit elektrické autíčko pro dvě děti? 

      1.5. Kolik mě to bude stát? 

2. Jaké další otázky by vás mohly zajímat 

      2.1 Jaký potřebuji výkon baterie? 

      2.2 Jak složité bude ovlávání? 

      2.3. Je autíčko bezpečné? 

3. Typy elektrických aut pro děti 

 

Při koupi elektrického autíčka se ptejte:

Kolik je mému dítěti let?

Elektrická autíčka jsou překvapivě bezpečná. A to i díky tomu, že rodič může mít nad elektrickým autem kontrolu, takže není problém na dálku omezovat jeho maximální rychlost, případně ho řídit. Jakmile dítě zvládne sedět a pochopí, co se okolo něj děje, může si elektrické autíčko užívat. Některé modely jsou určeny pro děti od 1 roku a většina modelů je pro děti do 10 let.

Existují i modely pro starší děti. Ty nabízejí i větší rychlost a mají robustnější konstrukci a více místa.

Do jakého prostředí bude autíčko jezdit?

Pokud se budete pohybovat hlavně po městských ulicích, pak jsou vhodná elektrická autíčka, která imitují vozy známých výrobců jako BMW, Audi či Mercedes. Jestli vás ale čekají výlety do přírody, uvažujte spíše o čtyřkolce nebo nějaké verzi terénního vozítka. Novinkou na trhu je dětské elektrické auto 4x4, které mají silnější výkon a jsou odpružená, aby zvládla i přírodní terén. Jedním z nich je například Jeep Monster. 

Jsou autíčka jak pro kluky, tak pro holky?

Samozřejmě. Pokud chcete pro svou slečnu pořídit elektrické vozidlo, můžete si vybrat design v růžových barvách. Možná že dívky budou toužit spíše po sporťáku nebo kabrioletu. Kluci zase ocení nějakého závoďáka, či Jeep.

Mohu koupit elektrické autíčko pro dvě děti?

Pokud chcete jeden model pro sourozence, nebo kamarády, dívejte se po modelech autíček s dvěma sedačkami. Takové jsou například BMW X6 nebo Buggy XJL.  

A pokud byste rádi zažili jízdu přímo s dětmi, můžete sehnat autíčka s vysokou nosností, které jsou upravené ke společné jízdě dítěte a dospělého. Jedním z nich je například Mercedes G63.  Ten má kromě plné výbavy také rodičovský pedál na sedadle spolujezdce.

Kolik mě to bude stát?

Nebojte – není to tolik. Ceny těch nejlevnějších modelů začínají na 3000 Kč, což je stejně, jako za pořádnou stavebnici. V této cenové hladině ale nečekejte žádnou exkluzivitu. Kvalita a výkon je sice dostačující, nicméně lepší parametry budou mít modely od 5000 Kč. Modely, které přesáhnou 10 00 Kč jsou už velmi exkluzívní a speciální terénní modely, nebo autíčka, kde se s společně s dítětem sveze i rodič. Takže jsou vlastně dárkem pro dva.

 


Jaké další otázky by vás mohly zajímat: 

Jaký potřebuji výkon baterie?

Obvyklá doba jízdy elektrických autíček pro děti je 1-2 hodiny na jedno nabití. Nabíjet je nejlepší přes noc, protože většina autíček potřebuje 8-10 hodin pro úplné nabití. Průměrné modely jsou vybaveny baterií 2x6V4/5Ah. Lepší modely mají pak baterie 2x12V/7Ah.

Jak složité bude ovládání?

Tady je nutné vědět, že většina vozítek má ovládání velice jednoduché, aby je dítě zvládlo. Většinou v autíčku najdete jeden pedál pro ovládání rychlosti a jednu páčku, pomocí které lze změnit směr vpřed či vzad.

Řízení mohou převzít děti samy, nebo se mohou kochat krajinou a práci řidiče převezme rodič přes vysílačku. Dálkové ovládání je plnohodnotné ovládání elektrického auta a můžete tak dovézt dítě přesně tam, kam potřebujete. 

Je autíčko bezpečné?

Všechny hračky by měly myslet v první řadě na bezpečnost dětí. Každé dětské elektrické auto by mělo mít evropský certifikát CE.

Většina našich autíček obsahuje i další prvky, které se starají o bezpečí dětí a klid rodičů. Řízení elektrického auta pro děti mohou převzít kdykoli rodiče přes dálkové ovládání. Bezpečná dětská elektrická autíčka mají i funkci nouzového zastavení, které může využít rodič v případě, že v okolí dítěti něco hrozí.

Dětská elektrická autíčka mívají také bezpečnostní pásy. Lepší modely dokonce pětibodové.

Údržba elektrických autíček

 Typy elektrických aut pro děti: 

 • elektrická autíčka
  Ta jsou vhodná i pro nejmenší děti. Některá mohou mít licenci od opravdových výrobců aut, takže dítě pak jezdí v přesné kopii známé značky
 • elektrické motorky
  Mají horší stabilitu, i když některé dovolují přimontování pomocných koleček. Jsou proto určeny pro děti od 3 let
 • elektrické čtyřkolky
  jde vlastně o něco mezi motorkou a terénním vozem. Může jít opět o repliky opravdových čtyřkolek. Jsou vhodné do terénu a mívají silnější motory
 • užitkové vozy a traktory
  bagr na písek, nebo traktor s vlekem může mít pro některé děti větší kouzlo než moderní závoďák. Nevynikají sice rychlostí, ale nabízí větší interaktivitu při hře.
 • dětské náklaďáky
  Nadšenci do silných motorů si mohou užít jízdu v dětském kamionu nebo nákladním autíčku  
 • retro elektrická autíčka pro děti
  Elektrická autíčka dostala nový design a vrátila se k osvědčenému stylu starých veteránů. Taková autíčka jsou vhodná ty, kteří upřednostňují klasický elegantní styl před moderními sporťáky.
 • tematická autíčka pro děti
  Pokud mají vaše děti sny o tom stát se jednou hasičem, nebo si rády hrají s policejními auty, můžete jim pořídit elektrické tematické autíčko. Děti se mohou prohánět například americkým policejním vozem.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ elektrického vozítka, na našem eshopu v kategorii Elektrická autíčka najdete jen prověřené a bezpečné modely. Vybírat můžete už z více než stovky různých druhů. Pak už se vrhněte do ulic nebo do lesů a užijte si tu jízdu v naleštěném stroji.