Jaký dát dárek k narození dítěte?

Když se chystáte navštívit rodinu s právě narozeným miminkem, nezapomeňte s sebou přinést originální dárek. Pokud nemáte dostatek inspirace, můžete nějakou načerpat v dnešním článku.

darek-k-narozeni-miminka

Vyberte mamince, tatínkovi i miminku originální dárek k narození dítěte.

Obsah: 

Sázka na praktický dárek pro miminko 

Koupit nové rodině ten správný dárek k narození dítěte není vždy snadné. Je těžké odhadnout, co už si pro miminko koupili sami, nebo co případně vlastní po starších dětech. Pokud je novopečená maminka, spíše praktický typ, volte dárek, který ji pomůže s péčí o miminko, případně ušetří nějaké výdaje. Podívejte se do článku, ve kterém najdete kompletní seznam výbavy pro miminko, ze které můžete vybírat. 

Další možností je, když se nová rodina zaregistruje na nějakém webovém portálů, kam můžete psát seznam chtěných dárků. Jedním z nich je například aplikace Tomikup.cz. Každý, kdo chce rodinu obdarovat, se zapíše k jednomu dárku k narození miminka a můžete si tak být jistí, že nekoupíte špatně.

Přebalovací podložka 

Pořiďte jako dárek pro miminko k narození přebalovací podložku, kterou jistě využijí několikrát denně. Je to praktický, a navíc také designový dárek, když zvolíte správný potisk. Navíc se nemusíte bát, že podložku už mají, protože pokud budou mít dvě, mohou jednu například odnést k rodičům, nebo ji vozit v autě pro případné přebalování venku. Příjemná je také cena. Za přebalovací podložku pro miminko zaplatíte kolem 400 - 500 Kč.  

Kosmetika nebo poukaz do drogerie 

Jestli někde bude novopečená maminka často, tak je to drogerie. Rodina s malým miminkem potřebuje plenky, vlhčené ubrousky, spoustu kosmetiky, případně různé kojicí čaje. Můžete svým dárkem ušetřit mladé rodině nějaké výdaje a balíček kosmetiky jim koupit. Pořiďte miminku sadu na koupání, různé olejíčky, nebo zásyp či borovou vodu. Pokud tedy hledáte i dárek pro maminku k narození dítěte, drogerie bude dobrá volba. Kupte ji kosmetiku, s kterou o sebe může pečovat po porodu. Pokud si nebudete jistí, zda rodina nemá nějaké preference o konkrétní značce kosmetiky, vyřešíte to také poukazem na nákup v drogerii.

Hračka, která děti nadchne 

Buďte ti nejlepší tetičky a strýčkové a kupte miminku hračku, kterou za pár měsíců jistě ocení. Vsaďte na zvuky, barvy nebo světýlka. Malé děti začínají reagovat na hračky, které dělají velký rámus nebo mají výrazné barvy jako první. Proto se taková hračka jistě v rodině neztratí. Vybírejte z kategorie hračky pro nejmenší nebo hračky pro miminko. 

Překvapte se vzpomínkovým dárkem pro miminko 

Myslíte, že nejlepší dárek k narození dítěte pro maminku a tatínka by byly vzpomínky? Spíše sentimentální dárek při narození dítěte umožní mladé rodině pamatovat si ty vzácne chvilky, když se k nim připojil nový člen. 

Fotoalbum 

Narození miminka je velká věc, ať už je to první dítě v rodině, nebo páté. První roky jsou u každého miminka trochu jiné a každá rodina si tyto momenty ráda zaznamenává. Pořiďte jim fotoalbum, kam budou moci fotografie miminka zakládat a pak se k nim vracet dlouhé roky.

Hračka se jménem 

Když chcete, aby z dárku bylo jasné, že je přímo pro toto miminko, objednejte mu hračku se jménem. Můžete sehnat například plyšáky se jmény nebo bryndáčky. U takového dárku na něj ale myslete ideálně už nějaký čas před termínem porodu, většinou je potřeba jej objednat a chvíli na něj musíte čekat.

Pokrokové kartičky 

Další dárek, který se postará o krásné uchování vzpomínek jsou pokrokové kartičky. Jsou to kartičky s čísly, které znamenají počet měsíců. Rodiče pak mohou vyfotit miminko každý měsíc s novou kartičkou a nakonec vidí, jak jejich malý poklad rostl. Další variantou takových kartiček jsou takové, kde jsou napsaná různá poprvé, jako například první slovo, první úsměv nebo první krůčky a rodiče si mohou na druhou stranu kartičky psát příběhy, které za těmito poprvé stály. 

Dárek k narození miminka pro maminku 

Přemýšlíte, jaký bude nejelšpí dárek pro ženu k narození dítěte? Myslete na to, co ji nejvíce potěší, protože teď si to jistě zaslouží. Darujte ji šperk, který se pro ni stane symbolickým, nebo luxusní parfém, který by si jindy nedopřála. Další variantou je také dárovat ji péči a odpočinek alespoň v těch vzácných chvilkách, kdy bude miminko spinka. Dárek ženě k narození dítěte může být i sada na aromaterapii, nebo luxusní kosmetika na péči o tělo po porodu. 

Dárek k narození dítěte pro otce 

A když budete pozvaní na oslavu narození dítěte, dárek přineste tatínkovi. Dárek pro otce k narození dítěte může být vtipný, například tričko s trefným nápisem, nebo půlitr, kterým může potomka zapít. Můžete mu také darovat něco, co s ním zůstane na dlouhé roky a bude mu tento den připomínat, jako třeba hodinky. Pokud je tatínek vášnivý řidič, pripravte jeho automobil na nového pasažéra a kupte mu cedulku na auto. A hlavně to s ním pořádně oslavte. 

Když do dárku můžete investovat více 

Pokud se narodilo miminko někomu z blízké rodiny a rádi byste jim pomohli s výbavou více než jen dárkem za pár stovek, máme pro vás tip na skvělého pomocníka. Ideální dárek k narození dítěte je lehátko pro miminko. Je to součást výbavy, na kterou už většinou nezbývají finance. Přitom je lehátko pro děti velmi praktické pro běžné dny v domácnosti. Lehátko může mít maminka v obýváku nebo kuchyni a nechat v něm miminko odpočívat nebo spinkat v době, kdy si potřebuje něco připravit, uvařit nebo uklidit. Elektrické lehátko navíc děti pohupuje a tím je příjemně ukolíbá ke spánku a také dokáže hrát mnoho melodií jako ukolébavky.leh%C3%A1tko%20pro%20miminko

Lehátko je originální dárek k narození miminka, kterým darujete i pohodu do všedních dní. 

Darujte víc, než jen hračky 

Když už máte ten správný a originální dárek k narození dítěte, tak si užijte první návštěvu a pamatujte na to, že první týdny po porodu nejsou snadné. Při prvním setkání můžete nové rodině darovat mnohem více. Nabídněte se jim s občasnou výpomocí nebo jim přineste jim teplý oběd a sdílejte s nimi všechny jejich radosti a strasti. A také vyciťte, kdy už si zase přejí být na chvíli sami.

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.