Do kterého domečku nastěhovat vaše panenky?

Bydlení snů není velké přání pouze maminek, ale také malých cácorek, které by rády zařídily pohádkovou vilu svým panenkám. Domečky pro panenky jsou kouzelná hračka, která otevírá hrací pole pro tvorbu dlouhých příběhů, zábavných dobrodružství a propletených vztahů. Jaký domeček pořídit pro vaši malou slečnu?

 CE3286C8-ACBD-4D7F-8381-DA52203B5B79

Co: 

1. Dřevěný domeček pro paneneky, nebo plast? 

2. Kdy je na domeček správná doba? 

3. Top 3 domečky pro paneneky na Ministerstvu hraček 

4. Staňte se interiérovým designérem 

 

 

Domečky pro panenky jsou hračka, která se snad nikdy neomrzí. Důkazem tomu budiž fakt, že různé verze domečku a nábytku pro panenky byly nalezeny už v egyptských pyramidách. Od té doby se proměnily materiály i velikosti. Obecně se domečky spíše zvětšují. A s příchodem panenky Barbie vyrostly nejvíce.

 

Dřevěný domeček pro panenky, nebo plast?

Když se vrhnete do brouzdání po realitním trhu dětských domečků, najdete mnoho různých typů. Nejčastěji hraje v rozhodování roli právě velikost a také materiál. Dřevěný domeček pro panenky, nebo plastový domeček? Obě varianty mají své plusy a minusy.

  • Dřevěný domeček je pevnější a stabilnější. Vydrží tedy i divočejší hru a může pevně stát stále na jednom místě. Dřevo je také přírodní materiál, který je dětem příjemný na dotek a planetě příjemnější pro případnou likvidaci.
  • Plastový domeček je král v údržbě. Můžete jej celý opláchnout vodou a je jako nový. Také si získává děti, které chtějí své domečky někam přenášet, například na návštěvy ke kamarádkám.


Kdy je na domeček správná doba?  

Domečky pro panenky jsou vhodnou hračkou pro děti od 3 let. Někdy je nábytek do domečku pro panenky doplněn o doplňky, jako drobné vázičky, obrázky nebo nádobí a menší děti by tyto malé části mohly vdechnout.

Cena za domeček pro panenky začíná na několika stovkách korun a končí na několika tisících. Podle velikosti a provedení si můžete vybrat domeček z přiměřené cenové kategorie pro vás. Nejdražší jsou velké dřevěné domečky, nebo ručně vyráběné hračky. Menší cestovní verze domečků pořídíte od 300 do 800 Kč.

 

Top 3 domečky pro panenky na Ministerstu hraček

Pokud bychom vybírali my, zvolili jsme 3 favority. Každý je trochu jiný a možná si alespoň ujasníte, jaký domeček pro panenky hledáte vy.

  1. Dřevěný domeček XXL

Největší domeček, který nabízíme má na výšku více než 120 cm. Je to přímo vila s množstvím místností a vybavení. Nábytek do domečku nesmí chybět. Takový domeček bude holky bavit po dlouhá léta, nejen proto, že ho jen tak nepřerostou. Dřevěná konstrukce je stabilní a děti si tak mohou hrát bez obav, že by se domeček někam bortil. A když přijde tma, kouzelnou atmosféru hry s panenkami doplní LED světla, která domeček rozzáří.

  1. Ručně malovaný domeček pro panenky, jak z cukrové vaty

Tento domeček v jemném designu sedne do každého dívčího pokoje. Je to středně velký dřevěný domeček pro panenky, který nabízí prostor pro hraní, ale vejde se i do menších panelákových bytů. Překvapí vás množství nábytku, je v něm 37 kusů. Výrobce tohoto domečku je britská značka Le Toy Van, což je firma s dlouhou tradicí, která všechny své hračky ručně maluje. Získali ocenění důvěryhodného výrobce dřevěných hraček, a tak si nezávadností této hračky můžete být jistí. Jediné co hrozí je, že si maminka bude chtít také hrát a spálí se jí oběd na plotně.  

   3. Domeček s grilem a bazénem 

Pro skvělé zahradní party pořiďte vašim panenkám domeček, který je vybaven i grilem a bazénem. Domeček je velmi prostorný a vejdou se do něj všechny panenky do 27 cm. Holčičky si mohou hrát jak uvnitř, ta zvelebovat zahradu okolo domku. V noci domeček svítí pomocí LED světel. Takže je atmosféra celého kouzelného světa panenenek ještě o něco silnější. 

 

 

Staňte se interiérovým designérem 

Když se děti ponoří do hry s domečkem pro panenky, většinou nestačíte žasnout, kam až sahá jejich fantazie. Někdy ale možná budete mít chuť si ten svůj domeček ještě o něco vylepšit, stejně jako to máme s opravdovými domy. Nebojte se vyzkoušet vlastní výrobu nábytku do domečku pro panenku, nebo přeskládání místností. Ze starých ústřižků látky můžete společně s dětmi vytvořit nové tapety, které zase strhnete, až vás nebudou bavit. Nebo nechte děti namalovat obrázky na malé kostičky kartonu, a poté s nimi panenkám ozdobte obývací pokoj.

Domeček pro panenky je opravdu odrazovou plochou pro kreativní hraní a neměl by chybět v žádném holčičím království. 

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.