Jak vybrat domečky pro panenky, které zabaví a vydrží léta?

Bydlení snů není velké přání pouze maminek, ale také malých cácorek, které by rády zařídily pohádkovou vilu svým panenkám. Domečky pro panenky jsou kouzelná hračka, která otevírá hrací pole pro tvorbu dlouhých příběhů, zábavných dobrodružství a propletených vztahů. Jak vybrat domeček pro panenky, když jich je na trhu tolik?

Tato hračka jen tak neomrzí, proto je dobré brát zřetel na její udržitelnost a co nejdelší trvání. Důkazem tomu budiž fakt, že různé verze domečku a nábytku pro panenky byly nalezeny už v egyptských pyramidách. Od té doby se proměnily materiály i velikosti. Obecně se domečky spíše zvětšují. A s příchodem panenky Barbie vyrostly nejvíce.

Dřevěný domeček pro panenky, nebo plast?

Když se vrhnete do brouzdání po realitním trhu dětských domečků, najdete mnoho různých typů. Nejčastěji hraje v rozhodování roli právě velikost a také materiál. Dřevěný domeček pro panenky, nebo plastový domeček? Obě varianty mají své plusy a minusy.

Dřevěný domeček pro panenky 

Je pevnější a stabilnější. Vydrží tedy i divočejší hru a může pevně stát stále na jednom místě. Dřevo je také přírodní materiál, který je dětem příjemný na dotek a navíc je ekologické a udržitelné. Nevýhodou je vyšší hmotnost, na časté přenášení tedy příliš není. A stojí o něco více než domeček plastový.

Plastový domeček pro panenky 

Je král v údržbě. Můžete jej celý opláchnout vodou a je jako nový. Také si získává děti, které chtějí své domečky někam přenášet, například na návštěvy ke kamarádkám. Výhodou plastových domečků je i oproti dřevěným lepší zpracování detailů doplňků i jejich nižší hmotnost. Proto z plastu najdete cestovní domečky pro panenky.

Jak vybrat domečky pro panenky s ohledem na věk?  

Domečky pro panenky jsou vhodnou hračkou pro děti od 3 let. Někdy má nábytek do domečku pro panenky doplňky, jako drobné vázičky, obrázky nebo nádobí, a menší děti by tyto malé části mohly vdechnout.

A co cena?

Cena za domeček pro panenky začíná na několika stovkách korun a končí na několika tisících. Podle velikosti a provedení si můžete vybrat domeček z přiměřené cenové kategorie. Nejdražší jsou velké dřevěné domečky nebo ručně vyráběné hračky. Menší kufříkový domeček pro panenky pořídíte od 500 do 800 Kč.

Top 3 domečky pro panenky na Ministerstvu hraček

Máme 3 favority. Každý je trochu jiný a možná vám dodá alespoň trochu inspirace, když tápete, jak vybrat domeček pro panenky:

Nadčasový Boho svíticí domeček 

Kvalitně zhotoveným domečkem pro panenky je tento povedený kousek v Boho stylu. Dokonalý design v pastelových barvách působí moderně, minimalisticky a nadčasově. Třípatrový dřevěný domeček měří 78 cm a poskytuje dostatečný prostor pro hraní s panenkami do 20 cm. 

Mezi každým patrem se panenky projdou schodištěm. V pokojích na ně čeká dokonale propracovaný nábytek a doplňky včetně klavíru. Pro příjemnou atmosféru a poskytnutí luxusu nechybí ani LED podsvícení.

Malý domeček My Villa

Nemáte prostor na velký domeček pro panenky? Vybrat si můžete i menší dřevěný model My Villa. Je vysoký jen 38 cm, ale zábavy si s ním užijete spoustu. 24 kusů nábytku čeká na další dobrodružství, životní příběh a přátelství, která se v domečku odehrají. Kromě samotného hraní na vás čeká i zábava při montáži domečku. Dětské nářadí je bezpečné a dřevěné šrouby zvládnou zašroubovat i ti nejmenší neposedové.

Dřevěný domeček Villa Violeta

Největší domeček pro panenky Barbie, který nabízíme, má na výšku více než 120 cm. Je to přímo vila s množstvím místností a vybavení. Nábytek do domečku nesmí chybět. Takový domeček bude holky bavit po dlouhá léta, nejen proto, že ho jen tak nepřerostou. Dřevěná konstrukce je stabilní a děti si tak mohou hrát bez obav, že by se domeček někam bortil. A když přijde tma, kouzelnou atmosféru hry s panenkami doplní LED světla, která domeček rozzáří.

Staňte se interiérovým designérem 

Když se děti ponoří do hry s domečkem pro panenky, většinou nestačíte žasnout, kam až sahá jejich fantazie. Někdy ale možná budete mít chuť si ten svůj domeček ještě o něco vylepšit, stejně jako to máme s opravdovými domy. Nebojte se vyzkoušet vlastní výrobu nábytku do domečku pro panenku, nebo přeskládání místností. 

Ze starých ústřižků látky můžete společně s dětmi vytvořit nové tapety, které zase strhnete, až vás nebudou bavit. Nebo nechte děti namalovat obrázky na malé kostičky kartonu, a poté s nimi panenkám ozdobte obývací pokoj.

Domeček pro panenky je opravdu odrazovou plochou pro kreativní hraní a neměl by chybět v žádném holčičím království. 

FAQs

Jak postavit dům pro panenky?

Svůj dům pro panenky můžete postavit z různých materiálů. Třeba ze dřeva nebo kartonu. Výbornou alternativou jsou třeba domečky zhotovené z lego kostek.

Kde koupit domeček pro panenky?

Spousta domečků pro panenky najdete u nás v e-shopu. Máme dřevěné i plastové.

Jak vyrobit domeček pro panenky z kartonu?

Na domeček z kartonu budete potřebovat dostatečné množství kartonu nebo potřebný rozměr krabice. Pro zvýšení kvality a odolnosti můžete využít vrstvení. K dekoraci využijete různé materiály. Výborný způsob je využít různé přebytky a recyklovat je.

mh.cz - Jak vybrat domečky pro panenky

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.