Tipy na vánoční dárky pro dívky

Aby pod vánočním stromečkem nesvítila jen světýlka, ale také očka vaší malé princezny, dejte si záležet na výběru dárku od Ježíška, který vaši holčičku naprosto okouzlí a nadchne.

Vybrat správný dárek je někdy fuška… My však víme, jak na to!

Obsah:

Dárky pro roční holčičku

Vánoce s roční dcerkou budou bez pochyb plné radosti a smíchu. Všechna světýlka a balicí papíry zajistí vaší malé uličnici mnoho zábavy. 

Pokud přemýšlíte, co tak malé holčičce letos Ježíšek nadělí, my doporučujeme především takové hračky, které dětem dokážou nabídnout mnoho zajímavých podnětů. 

Například barevné či hrající hračky jsou pro ty nejmenší velmi lákavé a fascinují mnoho jejich smyslů. Pokud navíc hračky nabádají k učení, je to ta nejlepší kombinace.

Vyberte pro roční holčičku například tento dárek:

 • Veselou hračku do vany, která navíc pouští mýdlové bubliny. Rutinní koupání se s tímto veselým krabem stane zářícím dobrodružstvím.
 • Interaktivní kotlík s tvary, který rozvíjí kreativní myšlení a manuální schopnosti dítěte. Tato hrající hračka s blikajícími barevnými světly obsahuje 6 barevných kostek, které děti zastrkují do otvorů ve stěnách hudebního kotlíku.
 • Magickou svítící káču! Nebojte se dětem pořídit hračky, se kterými jste si jako děti hráli i vy a vsaďte na klasickou barevnou káču, jež svým otáčením přinese dětem mnoho zábavy.

 

Dárky pro holky od 2 do 6 let

Pro malé holčičky jsou Vánoce tím nejkouzelnějším obdobím v roce. Vyberte proto takové vánoční dárky pro dívky, které u stromečku jednoznačně zapůsobí a malá princezna je tak nebude chtít dát z ruky po celý rok. 

TIP: Až budete vybírat dárek pro dvouletou holčičku, buďte s výběrem stále o něco opatrnější. Myslete na to, že by mohla spolknout malé části, které hračky často obsahují. Různé složitější typy her a hraček vybírejte pro o něco starší holky.

Dětské kuchyňky

Pokud chcete pod stromečkem opravdu zabodovat, pořiďte vaší holčičce dětskou kuchyňku na vaření. Tato kvalitní hračka nadchne každé dítě. Co je víc, kuchyňky na hraní dnes vypadají naprosto reálně a věrohodně, čímž dítěti ještě více přiblíží svět vaření.

Hra na vaření je navíc skvělým způsobem, jak ratolestem vybudovat kladný vztah k jídlu a práci. Kuchyňka může také podpořit talent dětí a podílet se na rozvoji jejich motorických schopností. 

Při výběru dětské kuchyňky můžete nejčastěji zvažovat tyto dvě možnosti:

 • Plastová kuchyňka – plast má velkou výhodu, když přijde na údržbu. Je snadno omyvatelný a kuchyňka je díky němu o něco lehčí. Plastová kuchyňka může být veselý, barevný i poměrně levný dárek pro dceru.
 • Dřevěná kuchyňka – přírodní materiál, který je dětem velmi příjemný na dotek. Dřevěné kuchyňky jsou také pevnější a stabilnější. Ceny jsou sice o něco vyšší, kvalita dřevěných kuchyněk vás však nezklame.
 • Pokud bychom měli vybírat my, jednoznačně bychom doporučili tyto modely:

 • Dětskou kuchyňku XXL, která má také tekoucí vodu a vydává zvuky. Kromě toho obsahuje také velké množství příslušenství.
 • V případě, že chcete zvolit spíše dřevěnou kuchyňku, podívejte se po této Light v bledě modré. Má naprosto realistický design, je velmi stabilní a navíc se bude v pokoji vaší dcery vyjímat.
 • Chcete ještě něco víc speciálního? Co takhle hra na obchod? Pořiďte jako dárek pro holčičku dětský supermarket s nákupním košíkem. 

 

Domečky pro panenky

Bydlení snů není velkým přáním pouze dospělých maminek, ale také malých cácorek, které by rády zařídily pohádkovou vilu svým panenkám. 

Domeček pro panenky je ikonická hračka, která otevírá herní pole pro tvorbu dlouhých příběhů, zábavných dobrodružství a propletených vztahů. Tuto hračku tedy jednoznačně zařazujeme mezi naše tipy na vánoční dárky pro dívky.

Kdo je ta nejvíce obdivovaná ze všech kamarádek? No přece ta s největším a nejlépe vybaveným domečkem pro panenky! Jako pár tipů jsme vám vybrali:

 • Dřevěný domeček s LED osvětlením, který dostane úroveň zábavy na ještě vyšší level. Tento dům snů obsahuje tři patra, designové vybavení a je v krásném provedení, díky čemuž bude perlou v dětském pokojíčku.
 • Rozkládací domeček se zvukem zvonku, štěkání psa a světelnými efekty u dveří.

 

 

 

Dárky pro dívky 6 let až 10 let

Hudební hračky

Když se holčičky začínají orientovat ve velkém světě, je kolem nich spousta možností, co by mohly vyzkoušet. Jednou z nich bývá samozřejmě i hudba. Která holka někdy nesnila o kariéře profesionální zpěvačky?

Při hraní s hudbou děti navíc rozvíjejí svůj hudební sluch a zapojují svou pravou hemisféru, která pomáhá k rozvoji kreativity a emocí. Hudební hračky jsou tedy nejlepší dárky pro dívky 10 let staré, ale i pro ty trochu mladší.

Z široké hudební nabídky jsme vybrali:

 

 • Keyboard s mikrofonem - přenosné klávesy s několika funkcemi, které umožní slečnám objevovat nová kouzla zvuku. Trénují si s nimi svůj hudební sluch i zpěv. Dívky můžete nechat objevovat podle svého, nebo se třeba společně naučit nějakou vánoční koledu.
 • Karaoke mikrofon bude skvělý dárek pro holky, které sní o kariéře zpěvačky. Mohou s ním proměnit své sny o vystoupeních v realitu a celá rodina se stane věrnými fanoušky.

 

Dárky pro malé parádnice

V tomto věku už začínají být účesy, líčení i barvy nehtů velké téma. Nejprve chtějí být malé dámy krásné princezny s dlouhými vlnami, s věkem se začínají zajímat o make-up a další parádění. 

Je to přirozený vývoj a když dívkám pořídíte jejich vlastní kosmetické a kadeřnické sady, dáte jim prostor objevovat něco nového. Samozřejmě také předejdete dotazům na vypůjčení maminčina drahého make-upu :-). 

Líčení a česání není jen o posuzování vzhledu, je to také kreativní činnost a hra na nové profese!

Pro malé parádnice jsme vybrali následující hračky:

 • Dětské nehtové studio, které obsahuje laky na nehty, třpytky a ozdoby včetně různých aplikátorů. Dámy mohou experimentovat samy na sobě, nebo si udělat holčičí večer a lakovat si nehty navzájem. Vánoční prázdniny jsou pro to ideální dobou!
 • Sada malé kadeřnice dá dívkám jejich vlastní výbavu na česání, foukání i natáčení vlasů. Nebojte se, nůžky v sadě jsou tupé a kulma není horká. Slečny si tedy mohou užít všechnu péči bez ničení svých jemných dětských vlásků.

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.