Vyberte nejlepší dárek pro roční dítě

Hledáte vhodný dárek k prvním narozeninám? Podívejte se na naše tipy na dárky pro roční dítě a užijte si tu velkou slávu, která se chystá. Vyberte ten správný dárek pro ročního chlapečka i holčičku. 

Nejlep%C5%A1%C3%AD%20d%C3%A1rek%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%AD%20d%C3%ADt%C4%9B

 

OBSAH: 
1. Brzy oslaví jeden rok. Ale co dárek? 

2. Dárky k prvním narozeninám pro chlapečka 

     2.1. Lodě do vany 

     2.2. Odrážedlo autíčko 

     2.3. Elektrické autíčko 

     2.4. Magnetické lovení rybiček 

3. Dárek k prvním narozeninám pro holčičku 

    3.1 Dřevěný xylofon 

    3.2. Kolébka 

    3.3 Stavebnice z větších dílů 

    3.4 Houpací koník 

4. Blíží se Vánoce. Co koupit dětem? 


Brzy oslaví jeden rok. Ale co dárek?

Oslava prvních narozenin je velká událost. Děti poprvé zažívají tu euforii z rozbalování tolika dárků a užívají si jejich rozbalování i objevování. Ale co k prvním narozeninám? Vybírejte dárky, které budou originální, pro roční děti zábavné, a také se s nimi děti něco nového naučí. Máme pro vás několik tipů na dárek pro roční dítě – pro holčičku i pro ročního chlapečka. Na konci jsme přidali i pár rad, co koupit dětem k Vánocům.

Když se blíží ten velký milník jednoho roku, děti se mění ze dne na den. Je to doba, kdy začínají chodit a poznávají tak svět z nové perspektivy. I proto je lákají pohybové aktivity venku, odrážedla nebo velká auta. Fascinují je výrazné barvy a mají rádi hračky, které vydávají zvuky. Jejich jemná motorika už se vyvíjí natolik, že zvládají stavět kostky nebo velmi jednoduché stavebnice. Stávají se z nich také malé pomocnice, a tak se slečny pouštějí do inspekce hrnců v lince a vozí malé panenky v kočárku. Pokud tedy vybíráte dárky k prvním narozeninám, představte si takového rošťáka, a bude se vám lépe odhadovat, co jej potěší.  

Dárek k prvním narozeninám pro chlapečka

Roční kluci budou s radostí trhat krabice od dobrodružných, barevných, nebo neobvyklých dárků. Vyberte ten pravý třeba z následujících tipů na dárek pro ročního kluka:

Lodě do vany 

Vydejte se na velkou námořní výpravu ve vaně. Sada lodiček je skvělá zábava pro ročního kluka. Večerní koupání se promění ve výpravy Černé perly a děti si užijí spoustu zábavy. Díky zábavnému koupání je pro rodiče jednodušší, vysvětlit dětem tyto běžné rutiny a děti si na ně s radostí, a vlastně nevědomky, zvykají. Gumové lodičky mohou navíc kluci využívat i celé léto při koupání v bazénech.

 lodi%C4%8Dky%20-%20d%C3%A1rek%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%ADho%20kluka

Sada 6 gumových lodí do koupele

PROHLÉDNOUT SI 

 

Odrážedlo autíčko 

Odrážedla pomáhají ročním dětem rozvíjet jejich motoriku, učí je orientovat se v prostoru, a navíc jsou pro ně variantou, jak se pohybovat po tom světě o něco rychleji. Jako dárek k 1. narozeninám pro kluka zvolte stabilní odrážedlo. Ideální jsou různá autíčka na 4 kolech. Pokud chcete dárek ještě zvednou o level výše, vyberte odrážedlo, které hraje nebo svítí. Z naší nabídky doporučujeme červené odrážedlo Mercedes Benz, které zahraje 6 různých melodií.  

Odr%C3%A1%C5%BEedlo%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%ADho%20chlape%C4%8Dka

Odrážedlo Mercedes Benz se zvuky červený 

PROHLÉDNOUT SI 

Elektrické autíčko

Jestli je nějaká hračka aktuálním hitem mezi dětmi i rodiči, jsou to elektrická autíčka pro děti. Jsou to malé, ale často velmi přesné napodobeniny opravdových vozů, ve kterých se děti mohou vozit. Možná si říkáte, že nechat roční dítě řídit auto, je trochu předčasné. Ale tato autíčka mají také dálkové ovládání pro rodiče. Roční děti se mohou vozit zcela bezpečné a připoutané bezpečnostním pásem. Rodiče je provezou městem, na procházku, nebo do obchodu. Elektrických autíček je v nabídce nespočet. Pokud byste si s výběrem autíčka nevěděli rady, podívejte se na článek Jak vybrat elektrické autíčko. Jako dárek k 1. narozeninám pro kluka doporučujeme například Elektrické autíčko Land Rapid Racer.

 Elektrick%C3%A9%20aut%C3%AD%C4%8Dko%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%AD%20d%C3%ADt%C4%9B

Elektrické autíčko Land Rapid Racer EVA kola červené 

PROHLÉDNOUT SI 

 

Magnetické lovení rybiček

Vezměte malé kluky na ryby, i když zrovna sedíte v obýváku. Pořiďte jim jako dárek dřevěnou sadu na chytání rybiček s magnetickou udicí. Dřevěné hračky jsou dětem velmi příjemné na dotek. Dřevo je přírodní materiál, který je dětem blízký, pomáhá jim poznávat okolí, a navíc je velmi pevný. Magnetická hra na chytání rybiček rozvíjí dětský odhad vzdáleností, učí děti koncentraci a trpělivosti.

 rybicky

Lovení rybiček z kyblíku pomocí magnetů 

PROHLÉDNOUT SI 

Dárek k prvním narozeninám pro holčičku

Když je holčičkám jeden rok, stávají se z nich rošťandy i parádnice. Rády pomáhají mamince i skotačí po hřištích. Užívají si hudbu i tvoření. Jaké tedy pořídit dárky pro roční holčičku?

Dřevěný xylofon

Hračky, které vydávají zvuky, jsou vždycky trefa do černého. Kupte slečnám jako dárek malý dřevěný xylofon, se kterým mohou postupně od zábavy přejít v pochopení hudebních principů. Hrají si pro radost, objevují, co se stane, když udeří do různých kamenů a užívají si hru, která je pokaždé jiná. Dřevěná hračka by navíc neměla chybět v žádném dětském pokojíčku.

xylofon%20d%C3%A1rek%20pro%20hol%C4%8Di%C4%8Dku

Hrací dřevěný panel xylofon 

PROHLÉDNOUT SI 


Kolébka

Když roční holčička začne jevit zájem o péči o panenky, darujte ji krásnou kolébku, do které je bude moci uložit. Kolébka je kromě praktické hračky a úložného prostoru pro panenky, také vzpomínkou a když je kvalitní, dědí se z generace na generaci. Dobře vybraná kolébka může být navíc designový doplněk do dětského pokojíčku. Máme pro vás tip na růžovo-bílou dřevěnou kolébku.   

Kol%C3%A9bka%20d%C3%A1rek%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%AD%20holku

Dřevěná postýlka pro panenky s peřinkou 

PROHLÉDNOUT SI 

Stavebnice z větších dílů

Stavebnice už dávno nejsou jenom pro kluky. I slečny objevují svou motoriku pomocí skládání různých kostek na sebe. Stavebnice pro nejmenší mají velké díly, které zvládnou poskládat i drobné ručičky. Roční holčičky si s nimi procvičují prsty a pronikají do zákonů rovnováhy. Vybírejte stavebnice ve veselých barvách. Jeden takový je například barevná stavebnice 36 dílů.

stavebnice%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%AD%20d%C3%ADt%C4%9B

Stavebnice pro nejmenší 36 dílů 

PROHLÉDNOUT SI 

 

Tip ministerstva: Další varianta pro roční děti jsou dřevěné kostky. Děti je začínají intuitivně stavět na sebe a když povyrostou hrají si s nimi jako s puzzle.

Houpací koník

Která krasavice by se nechtěla projet na svém bělouši? Jednoho můžete ustájit přímo v pokoji malé princezny. Houpací koník je hračka, kterou milovaly naše babičky a budou je milovat i vnučky. Děti si užívají houpavý pohyb a s houpacím koníkem jej mohou mít i bez výletu na hřiště. Holčičky jsou díky koníkovi v pohybu a více rozvíjí své prostorové dovednosti. Pro roční děti doporučujeme koníka, který je stabilní. Ideální dárek pro roční holčičku je houpací koník, který navíc hraje. Vyzkoušejte bílého koně 2v1.

houpac%C3%AD%20kon%C3%ADk%20d%C3%A1rek%20pro%20ro%C4%8Dn%C3%AD%20d%C3%ADt%C4%9B

Houpací kůň bílý 2v1

PROHLÉDNOUT SI 

 

Blíží se Vánoce. Co koupit dětem?

Když se datum v kalendáři přibližuje 24. prosinci, a vy máte doma roční dítě, budete jistě potřebovat spoustu inspirace na vánoční dárky pro děti. S ročním dítětem se nemusíte strachovat, jestli se trefíte do té správné značky, nebo zda jsou dárky dostatečně hodnotné. Pro malé děti je i několik dárků, které se objeví pod vánočním stromečkem jako velké kouzo. K prvním Vánocům není problém nakoupit krásné, a přesto levné, dárky pro děti.

d%C3%A1rky%20k%20v%C3%A1noc%C5%AFm%20pro%20d%C4%9Bti

  • Hudební kotlík – potěšte děti novým hudebním kamarádem. Do této veselé hračky mohou prťousci vkládat tvary a zároveň si užívat veselé písničky. Celý kotlík navíc jezdí a usmívá se na všechny strany. 
  • Vodní radovánky – Pro veselé koupání kupte dětem jako dárek nějakou novinku do vany. Naprosto fascinované budou, pokud jim nová koupací hračka bude foukat kouzelné bubliny. Máme pro vás žabičku, která se připevní na stěnu vany a vypouští mýdlové bublinky.
  • Chodítko nebo hudební stoleček? – Když už se děti postaví na vlastní nohy, pořiďte jim chodítko, se kterým budou brázdit byt s úsměvem. Zkuste chodítko, které je navíc hudební stoleček. 

Vánoce jsou pro děti v 1 roce magickým časem. Užijte si s nimi kouzlo Vánoc a darujte jim několik drobností, se kterými si vyhrají nejen po celé vánoční svátky.