Víme, jakými dárky k druhým narozeninám potěšit děti

Čas s dětmi tak utíká. Možná jste se ani nenadáli a najednou vybíráte dárek k druhým narozeninám. Čím vaše nejmilejší v tomto věku potěšit? Ze zkušeností maminek jsme poskládali seznam tipů na dárky pro dvouleté děti.

Dárek k druhým narozeninám

Oslavte druhé narozeniny s tím správným dárkem

Obsah:

S dvouleťáčkem kolem vás bude neustále živo. Děti rády prozkoumávají svět kolem sebe, jejich šišlaná slovíčka vám vykouzlí úsměv na tváři každý den a hračkou se může stát i obyčejný předmět v bytě, jako hrnce nebo klíče. Ale pokud se u vás doma, nebo v okolí blíží 2. narozeniny, hrnec asi jako dárek neobstojí. Kupte dětem dárek, který si opravdu užijí, a navíc je ještě něco naučí.

Na výběr dárku k druhým narozeninám pro holku nebo kluka nejste sami. Řeší to spousta maminek, tetiček nebo babiček. Tak jsme z jejich zkušeností vybrali hračky, které děti nejvíce baví. Ale i tak pamatujte, že každé dítě je trochu jiné.

Dárky k druhým narozeninám, které budou zlatým hřebem oslavy 

Jaký by měl být hlavní dárek pro dvouleté dítě? Vyberte hračku, která bude možná o něco dražší, ale bude to v záplavě dárků ta nejzajímavější krabice.

Elektrické autíčko 

Hračka, na kterou my v Ministerstvu, maminky, ani děti nedají dopustit jsou elektrická autíčka. Jde o repliky opravdových nablýskaných bouráků, ve kterých se děti mohou svézt. Buď řídí samy, nebo autíčko ovládají rodiče na dálkové ovládání. Výběr je nekonečný. Tolik různých typů, značek, barev a stylů. Ať už to bude černé sportovní BMW, nebo oranžový Jeep do terénu, a nebo růžový retro kabriolet, autíčko bude skvělým dárek pro 2letého kluka i holku. 

TIP: Pokud chcete dárek úplně vyšperkovat, přiobjednejte k autíčku i SPZ s vlastním nápisem. Může to být například jméno dítěte. 

Pokud byste si s výběrem nevěděli rady, přečtěte si článek Jak vybrat elektrické autíčko, kde najdete všechny potřebné rady.

Dětské kuchyňky 

Naším dalším tipem jsou dětské kuchyňky. Děti si s nimi vydrží hrát velmi dlouho. V takové kuchyňce se totiž skrývá hodně tajemství a kouzel. Děti mohou míchat, přelévat, vařit, smažit, schovávat nádobí do trouby a skříněk. A pokud chcete udělat tu hru ještě o něco zajímavější, vyberte dětem kuchyňku se světelnými efekty nebo se zvuky. Bude vám svítit mikrovlná trouba, uslyšíte zvuky tekoucí vody a smažení.

Levnější variantou jsou plastové kuchyňky, které jsou snadnější na údržbu, pokud se chcete pustit do vaření s vodou nebo opravdovým jídlem. Také jsou často vybaveny více příslušenstvím. O trochu dražší jsou dřevěné kuchyňky. Mají střízlivější design a jsou stabilnější. O něco více připomínají klasikou kuchyň a nádobí, což děti v tomto věku jistě potěší. Snaží se totiž učit nápodobou od svých rodičů. Umělé potraviny a další vychytávky k nim můžete dokoupit.

Chcete se dozvědět více o plastových kuchyňkách? Prohlédněte si celou kategorii, nebo si první přečtěte článek o výběru dětské kuchyňky. 

Odrážedlo 

Odrážedlo je dárek, který nadchne děti, které neví kam s přebytečnou energií. Rodiče zase jistě ocení, že budou mít pro děti novou hračku na ven a motivaci jít se trochu protáhnout. A jako bonus přijde sladký spánek po jízdě.

Odrážedla se hodí už pro děti od 2 let. Promění procházku v dobrodružství a někdy vám také pomohou přesunout se z bodu A do bodu B o něco rychleji. Děti s nimi zároveň trénují na jízdu na kole. Poznávají jízdu na dvou kolech a připravují se na balancování. Podle některých maminek bylo odrážedlo číslo jedna na narozeninové oslavě i po ní. Hlavně aktivnější děti jistě budou jízdu na motorce nebo v autíčku milovat.

I o odrážedlech si můžete přečíst u nás na blogu.

Osvědčené dárečky pro každé dvouleté dítě 

Ten hlavní dárek už máte, ale hledáte, čím jej ještě doplnit? Nebo kupujete dárek pro děti známých, neteře, nebo synovce?

Stavebnice 

Neustále opakující se tip na dárek k druhým narozeninám pro kluka i holku jsou stavebnice. Pro dvouleté děti se ještě nehodí stavebnice s malými dílky, ale spíše s dílky velikosti Lego Duplo. S těmi si dvouleťáčci vyhrají do nekonečna. Veselé barvy přitahují pozornost a různé postavičky ve stavebnici dělají hru zábavnější. Mohou stavět cokoli jim jejich fantazie dovolí a navíc trénují úchopy.

Skvělé jsou také klasické dřevěné kostky. Jsou nekonečně univerzální. Menší děti pouze boří věže, větší už je začnou stavět, a ještě později začnou tvořit větší stavby.

Vláčkodráha 

Dalším pokladem do dětského pokoje jsou dřevěné vláčkodráhy. I když se může nám dospělým zdát, že vláček jezdící dokola je trochu nuda, pro dvouleté děti je to zážitek. Podle některých maminek si s dráhou jejich děti vydrží hrát do nekonečna a rády se k ní vracejí.

Dřevěná vláčkodráha se může stát základem vašeho hracího koutku, nebo ji pokaždé poskládáte znovu a unikátně. Děti se s vláčky učí trpělivosti, procvičují jemnou motoriku a začínají chápat logiku pohybu. S vláčkodráhou si budete moci vyrazit na výlet, i když bude zrovna venku pršet.

Panenka 

A jaký dárek koupit pro holčičku 2 roky starou? Pro malé pečovatelky je to ideální čas na jejich první panenku miminko. A třeba rovnou i s kočárkem. Vyberte panenku, která při sobě nemá malé části, jako dudlíky apod, nebo tyto části prozatím schovejte. Jinak ale malé slečny jistě zvládnou péči o miminko už ve 2 letech.

Miminka jsou dětem blízké už proto, že sami byli takhle maličcí ještě nedávno. Tvoří si k nim citové vazby a učí se pracovat se svými emocemi první nenásilnou formou. Také si tvoří základní smysl pro zodpovědnost, když pochopí, že panenku musí nakrmit, přebalit, nebo dát spinkat.

Něco malého pro radost 

Jdete na narozeninovou oslavu 2 let a chcete přinést něco malého? Nebo nechcete za dárek tolik utrácet, protože váš miláček už má hraček plný pokojíček?

Puzzle 

Puzzle jsou nejen fascinující, ale také poučné. Snadnou formou rozvíjejí logické myšlení dětí a trénují, jak propojit mozek a prstíky. Pro dvouleté děti se hodí puzzle s velkými kousky, nebo dřevěné skládačky. Určitě ještě není čas, abyste na ně naběhli se skládačkou s tisící dílky. Ale možná na ni mohou pomalu začít trénovat.

Když přijde na skládání, výborné jsou také různé věže nebo kbelíky. S těmi se děti učí, jak funguje gravitace a jak překonávat různé obtíže. A zbourat několikrát za sebou vystavěnou věž je také spousta srandy.

Figurky 

Pro fantazii malých dětí není nic lepšího, než hračky které s ní pracují. Různé figurky a panáčci jsou přesně takové. Když děti dostanou figurku koníka, možná se brzy koník proběhne po celém bytě a vyrazí s vámi i na každou procházku. Figurky stejně jako například plyšáci se mohou stát pro malé děti velmi důležitými. Takže pokud vás zaujme nějaká sada figurek, neváhejte, bude to jistě skvělý dárek k druhým narozeninám.

Hračky do vany 

Čas na koupání přichází každý den a vanu dobře zná každé dvouleté dítko, tak proč jim ten čas nezpříjemnit? Vyberte jako dárek k druhým narozeninám nějakou tu vychytávku do vany. Nové lodičky, fontánku, nebo hračky, které vytvářejí bubliny. Jaký si děti vytváří vztah k vodě je v tomto věku určující. Koupání tedy není jen rutina, ale důležitý rituál. S tou správnou hračkou to půjde samo.

Přání k 2.narozeninám 

Jestli byste rádi na oslavu narozenin pro děti přinesli originální přáníčko, vyberte nějaké s veselými obrázky, které zaujme i oslavence. Může to být například jejich oblíbený hrdina z pohádky, nebo roztomilé zvířátko. Nečekejte ale velkou bouřlivou odezvu, pro děti jsou zatím přáníčka jen barevné kartičky. Nicméně je to krásná vzpomínka na tento speciální den a možná rodiče dětem přání k narozeninám schovají a jednou si je budou prohlížet když už bude oslavenec plnoletý.

A tak pro vás máme i pár nápadů na text do přáníčka. Další nápady můžete hledat i sdílet na webu prani-pranicka.cz

Kdopak to tu dneska slaví?

Popřejme mu štěstí zdraví.

Jasná zpráva jsi to ty,

hurá na ty dobroty.

 

Celý svět

je Tvoje hřiště,

co nestihneš dnes,

to stihneš příště!

Úžasné narozeniny.

 

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.