Tipy na vánoční dárky pro děti: Inspirujte se hity roku 2021

Nenechávejte vánoční dárky pro děti na poslední chvíli a zorientujte se už teď. Co bude na Vánoce 2021 trendy? A které luxusní vánoční dárky Ježíšek brzy vykoupí? 


vanocni_darky_hity_2021

Obsah:

Vybrat dárky na Vánoce pro děti je hračka. Nebo ne?

Nejlepší dárky k Vánocům 2021

 1. Luxusní stavebnice
 2. Dětská kuchyňka pro malé šéfkuchaře
 3. Elektrické autíčko, které rozjede vánoční nadšení
 4. Hračky do vany
 5. Autodráhy a vláčkodráhy

Pár tipů jak nakupovat dárky pro děti na Vánoce

 

Na Vánocích je nejlepší ta upřímná dětská radost, no nemyslíte? Máme pro vás výběr hitů letošních Vánoc – vánočních dárků pro děti, které jim rozzáří oči stejně jako vánoční stromeček. Aby byly Vánoce svátky klidu, projděte si náš speciál už dnes a získejte trochu náskok.

Vybrat dárky na Vánoce pro děti je hračka. Nebo ne? 

Nákupy dárků pro děti se možná zdají snadné, ale právě proto, že hraček je tolik a dětská přání se mění z minuty na minutu, může být výběr nejlepších dárků na Vánoce pro děti někdy docela fuška. 

Obecně je důležité řídit se věkem dítěte. Menší děti nepotřebují tolik dárků jako ty starší. Často je zaujmou hlavně světélka a potom jim můžete připravit překvapení v podobě jednoho většího dárku. Starší děti už si na výběr více potrpí. Pro malé děti také nehledejte žádné složitosti. Stačí jim barevné, chrastící nebo pohyblivé hračky. Starším už připravte větší výzvy v podobě složitějších skládaček, odrážedel nebo her na profese. 

Potom bychom vám poradili, sledujte zájmy dětí. Otáčí za auty, mají rádi, když hračka vydává zvuky, nadchnou je knížky, nebo chvíli neposedí a pořád by jen tancovali? To vše mohou být malé nápovědy k tomu, abyste roli Ježíška letos zvládli na výbornou. 

 

Nejlepší dárky k Vánocům 2021

 1. Luxusní stavebnice 

  Stavebnice Mechanical je opravdová výzva pro malé designéry. U kluků letos boduje. Z jejích dílků mohou poskládat všechna fascinující vozidla, jako je kamion, vysokozdvižný vozík, jeřáb nebo kontejnerový výtah. Po sestavení k autíčku připojíte baterii a samo se rozjede. A navíc, jej budete ovládat tlesknutím nebo mávnutím rukou. Takový stroj vás nepřestane vyvádět z úžasu. 

  Stavebnice jsou skvělý dárek pro děti, protože jim přinášejí velké výzvy, často svedou celou rodinu k jednomu stolu a nakonec přijde skvělý pocit z dokončeného díla. A tam vlastně ta zábava teprve začíná. 

  Konstruktérské stavebnice jsou ta pravá výzva pro logické i kreativní myšlení dětí. Proto budou skvělý vánoční dárek pro děti 9 let a starší. 

   

 2. Dětská kuchyňka pro malé šéfkuchaře 

  Jestli se nějaký dárek bude pod stromečkem vyjímat, tak je to velká dětská kuchyňka. Nejlépe se spoustou hrnců, pánviček a naběraček. Přivede děti do nového světa, kde si mohou vařit svoje představy a prozkoumávat nové tvary, chutě i materiály. 

  Dětské kuchyňky vybírejte z plastových nebo dřevěných a podle počtu příslušenství. Plastové kuchyňky se snadno udržují, jsou lehké a také je to levný vánoční dárek pro dítě. Za dřevěné kuchyňky si budete muset trochu připlatit, ale jsou stabilnější a vypadají designově.

  Kuchyňky doporučujeme koupit jako vánoční dárek dětem od 3 let. 

   

 3. Elektrické autíčko, které rozjede vánoční nadšení 

  Dětská elektrická autíčka jsou jako stvořená pro vánoční dárek. Posaďte jim na kapotu velikou mašli a zaparkujte je pod stromeček. Má to jen jeden háček, až je děti uvidí, možná je všechny ostatní dárky přestanou zajímat. 

  Autíčka na ovládání, která malé řidiče vyvezou na dobrodružné cesty, jsou jednoznačné hitem letošních Vánoc, ale také celého roku 2021. Hrát si s autíčky teď získává úplně nový význam. Děti se mohou samy projet, troubit na klakson, pustit si rádio a užít si své vlastní nablýskané auto od světoznámých značek. 

  Elektrických autíček je navíc nekonečno typů. Vyberte si ze sportovních bouráků, silných SUV a Jeepů nebo speciálních vozidel jako je policejní auto Ford Ranger Raptor. To má kromé originálního amerického potisku také funkční megafon. Kdybyste si s výběrem autíčka nevědeli rady, přečtěte si článek Jak vybrat elektrické auto.

  Elektrické autíčko je skvělý dárek pro menší děti. Pro ty často může být velká hromada různých dárků spíše stresující. Jeden speciální dárek pro ně bude příjemné objevovat třeba celý večer. Nejmenší pasažéři jsou už děti v 1 roce. Samostatně budou autíčka řídit děti od 3 let. 

   

 4. Hračky do vany 

  Když nevíte co na Vánoce koupit dětem známých a příbuzných: zkuste hračky do vany. Žádné dítě se večer koupeli nevyhne a díky originálním hračkám jim tuto rutinu zpříjemníte. Navíc na vodní hračky nepotřebujete takový rozpočet, takže pořídíte vánoční dárky levně. 

  Hraček do vany je celá řada. Od lodiček, přes vodní pistole po různé fontánky. Ministr hraček doporučuje jeho oblíbenou žábu, která tvoří bubliny. Připevníte ji k okraji vany, naplníte mýdlem a vodou a žába začne tvořit nepŕetržitý proud mýdlových bublin. 

  Hračky do vany potěší děti už od několika měsíců věku. 

   

 5. Autodráhy a vláčkodráhy 

  Naprosto skvělý dárek k vánocům jsou autodráhy. Je to něco speciálního, co si malí kluci budou pamatovat až do dospělosti. Děti se díky autodráhám učí orientovat v prostoru a porozumět fyzikálním zákonitostem. Také je to dárek jako stvořený pro sourozence nebo pro rodiny, které často hostí doma další děti. 

  Velkou autodráhu můžete společně během svátků sestavit a začít první velké závody. Najděte ji to správné místo a vytvořte si adrenalinový koutek. A zároveň si užijte trochu toho kvalitního rodinného času. 

  Autodráhy vždy přizpůsobte věku dítěte. Větší kluci zvládnou komplikovanější trasy s elektrickým ovládáním, menším dětem pořiďte dráhy s velkými a pevnými auty a vyberte nějakou s hodně barvami nebo zajímavými zvuky. Jako například svítící autodráha

  Máte doma milovníka vlaků? Pak žádný problém. Vyměňte autíčka za lokomotivy a darujte mu vláčkodráhu. S těmi si můžete užít kouzlo klasických železnic. Doporučujeme luxusní vláčkodráhu s parní lokomotivou

   

  

Pár tipů jak nakupovat dárky pro děti na Vánoce 

Ať uź mají vaše děti letos v dopise pro Ježíška cokoli, následujte při nákupech několik tipů, díky kterým budou vaše svátky poklidné, radostné a také nebudou tolik znát v peněžence. 

 • Plánujte nákupy – napište si na papír vše, čím byste chtěli obdarovat své milované, nebo otevřete e-shop a nakupujte najednou. Předejdete tak zmateným nákupům v náhodných obchodech, které vás mohou stát mnohem víc peněz a nakonec zaplavit dětský pokoj hračkami, se kterými si stejně nikdo nebude hrát.
 • Sledujte, co vaše dítě nejvíc zaujmou – pár měsíců před Vánoci zbystřete a sledujte, které hraćky zabaví vaše děti na nejdelší dobů, které si chtějí půjčovat od kamarádů, nebo poslouchejte o čem se zmiňují. Dětská přání se často mění, ale i tak vám pozorování pomůže vydat se správným směrem. 
 • Projděte si trendy – podívejte se na internetové obchody, které hračky se právě nejvíce prodávaji. Samy děti jsou nejlepší pomocníci v nákupu dárků a statistiky hračkáren vám pomohou odhalit, co nejvíc frčí. Na Ministerstvu hraček najdete nejoblíbenější položky vždy na vrchu každé kategorie nebo přímo v kategorii nejprodávanější
 • Poraďte se – Pokud nakupujete pro děti známých nebo příbuzných, neostýchejte se zavolat jejich rodičům a zeptat se, co máte pořídit. Díky tomu nestřelíte vedle a také se nemůže stát, že by se pod stromečkem sešly stejné dárky. 
 • Přidávejte dárky s věkem – malé děti ještě nemají z Vánoc tolik rozumu a budou nadšené z té velké slávy okolo stromečku, balicího papíru a barevných světel. Kupte jim tedy jen několik a spíše kvalitnějších dárků. Když děti stárnou, můžete jim tu hromádku dárků navyšovat. Už si s ní nějak poradí. 

 

 

Tak si uvařte kávu, rozklikněte kategorie, které vás zaujmuly a zfoukněte letos to ježíškování v pár minutách. Pak už si jen užijte příjemné svátky. 


Tip na závěr: Pokud stále tápete, zkuste si přečíst pár tipů na dárky pro kluky a pár tipů na vánoční dárky pro holky. V člácích najdete dárky rozřazené podle věku dětí a třeba tak načerpáte ještě více inspirace.

Autor článkov

Ewa W.

Píšu pro vás inspirující a naučné články na blog Ministerstva hraček. S dětmi trávím odjakživa velmi ráda svůj volný čas, podílím se na organizaci dětských táborů a několik let jsem doučovala na základní škole. Umím si tak moc dobře představit, co potřebují ti nejmenší. Mé články vychází na základě důsledných rešerší, teorie z oboru pedagogiky, ale také z mých vlastních zkušeností.